Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання

 

Участь у Всеукраїнських та Міжнародних масових заходах

про участь у ХХІV Білоруській конференції учнів

 
З 28 лютого до 01 березня 2020 року пройшла ХХІV Білоруська конференція учнів при підтримці Міністерства освіти Республіки Білорусь на базі Мінського державного обласного ліцею.
У складі української делегації було 5 учнів з мм. Одеса та Чорноморськ. Делегацію очолював Топоренко Віктор Сергійович, вчитель біології КЗ «Рішельєвський ліцей».
За підсумками роботи жури конференції:
Дипломом І ступеню у категорії «Біологія» нагороджена - Варбанець Марія Юріївна, учениця 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей» м. Одеса, з проєктом «Еколого-фауністичні дослідження Culicidae в
заплаві р. Десна»;
Диплом ІІ ступеню у категорії «Біологія» отримали - Живора Георгій Олександрович, Маленко Даніїл Віталійович, учні 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей» м. Одеса; вихованці Одеського
обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання з проєктом «Двостулковий молюск Anadara inaequivalvis»;
Диплом ІІІ ступеню у категорії «Біологія» отримали - Пономарьов Володимир Олександрович, учень 11 класу Чорноморської гімназії № 1, вихованець Центру еколого-натуралістичної творчості учнів
Чорноморської міської ради з роботою «Розробка мікробного препарату для утилізації пластикових відходів»;
- Гончаренко Дмитро Валентинович, учень 11 класу Чорноморської гімназії № 1, вихованець Центру еколого-натуралістичної творчості учнів Чорноморської міської ради з роботою «Створення біопрепарату на основі ліполітичних ферментів деяких представників роду Bacillus»;

 

     

 

     

     

 

про участь Одеської делегації у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно)

З 18 по 20 лютого 2020 року пройшов Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно), який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.
За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу:
- нагороджені дипломом I ступеня –
- в категорії «Психологія» Кучержинська Юлія Сергіївна, учениця Тарутинського НВК «ЗОШ I-III ступенів - ліцей –ДНЗ», з проєктом «Виявлення рівня Макіавеллізму у підлітків старшого шкільного віку та їх схильність до боулінгу»;
- в категорії «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» Пашали Едуард, учень 10 класу, Воскобойнік Анастасія, учениця 11 класу Новоселівського закладу загальної середньої освіти Куяльницької ОТГ Подільського району, з проєктом «Чисте село – здорові люди»;
- нагороджені дипломом IІ ступеня:
- в категорії «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» Сєранова Вікторія Володимирівна, учениця 10 класу НВК «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум», з проєктом «Виробництво товарів для дому з натуральної сировини»;
- в категорії «Психологія»:
- Нікова Регіна Станіславівна, вихованка гуртка «Юні науковці», учениця 9 класу Тарутинського НВК «ЗОШ I-III ступенів - ліцей –ДНЗ», з проєктом «Вивчення ставлення соціума до людей з особливими потребами та впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах»;
- Хінєва Ганна Іванівна, учениця 11 класу Городненської загальноосвітньої школи І-ІІІІ ступенів Болградського району, з проєктом «Психологічні особливості переживання самотності в підлітковому віці»;
- в категорії «Ресурси енергозбереження» Барабаш Олександр Віталійович, вихованець гуртка «Природа рідного краю» ЦДЮТ Лиманської районної ради, учень 9 класу Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ліцей –ДНЗ» Лиманської районної ради;
- нагороджені дипломом IІІ ступеня:
- в категорії «Біологія» Кучеренко Дар’я Сергіївна, вихованка гуртка «Юний науковець» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чорноморської міської ради, учениця 9 класу Олександрівської загальноосвітньої школи Чорноморської міської ради, з проєктом :
«Ідентифікація бактерій роду … серед лактобактерій з коковою морфологією, виділених з Чорного моря»;
 
- в категорії «Медицина та охорона здоров’я» Фудулакі Валентин Олегович, вихованець гуртка «Основи біології» Арцизького центру дитячої та юнацької творчості, учень 11 класу Арцизького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради, з проєктом «Визначення фізико-хімічних
показників та мікрофлори йогуртів промислових та домашнього»;
- в категорії «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво» :
- Дондова Ксенія Юріївна, вихованка наукового товариства, учениця 11 класу Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради, з проєктом «Доцільність ефективної переробки вторинної сировини виноробства»;
- Карпенко Василь Миколайович, вихованць гуртка «Біологічне різноманіття» Центру дитячої та юнацької творчості Арцизької районної ради, учень 11 класу Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради, з проєктом «Використання альтернативних джерел
палива в приватних господарствах»;
- нагороджені дипломами учасників фіналу:
- Матвєєвський Арсеній Максимович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Одеської міської ради;
- Грещенко Давид Сергійович, Журавльов Антон Павлович, вихованці гуртка «Природа рідного краю» ЦДЮТ Лиманської районної ради, учні 10 класу Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ліцей –ДНЗ» Лиманської районної ради;
- Маленко Даніїл Віталійович, вихованець гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, учень 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей» м. Одеса;
- Гамецький Андрій Миколайович, вихованець гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, учень 10 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 77;
- Тарасюк Віталій Олексійович, учень 10 класу Таїровського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Овідіопольського району.
Нагороджені у номінації «Приз глядацьких симпатій» та призами:
- в категорії «Ресурси енергозбереження» Барабаш Олександр Віталійович, вихованець гуртка «Природа рідного краю» ЦДЮТ Лиманської районної ради, учень 9 класу Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ліцей –ДНЗ» Лиманської районної ради;
- в категорії «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» Сєранова Вікторія Володимирівна, учениця 10 класу НВК «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум»;
- в категорії «Медицина та охорона здоров’я» Фудулакі Валентин Олегович, вихованець гуртка «Основи біології» Арцизького центру дитячої та юнацької творчості, учень 11 класу Арцизького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради;
 
- в категорії «Психологія» Нікова Регіна Станіславівна, вихованка гуртка «Юні науковці», учениця 9 класу Тарутинського НВК «ЗОШ I-III ступенів - ліцей –ДНЗ».
Абсолютним переможцем Всеукраїнського конкурсу (Гран-Прі) став Барабаш Олександр Віталійович, вихованець гуртка «Природа рідного краю» ЦДЮТ Лиманської районної ради, учень 9 класу Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ліцей –ДНЗ» Лиманської районної ради.

 

Отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України за підготовку та безпосередню участь у очному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно)
Бєлоус Неллі Георгіївна, вчитель математики Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Арцизької міської ради;
Хомиженко Оксана Василівна, психолог Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей-ДНЗ»;
Фучеджи Тетяна Олександрівна, вчитель інформатики Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей-ДНЗ»;
Недельчева Наталя Миколаївна, практичний психолог Городненської загальноосвітньої школи І-ІІІІ ступенів Болградської районної ради;
Рабаджи Марія Георгіївна, вчитель географії Городненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради;
Кондратюк Ольга Сергіївна, вчитель інформатики навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 -колегіум»; 
Голоднюк Світлана Леонідівна, вчитель фізики та математики Новоселівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Куяльницької сільської ради Подільського району;
Гавриленко Алла Георгіївна, вчитель біології і хімії Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Арцизької міської ради;
Гонтаренко Наталія Володимирівна, вчитель фізики Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15;
Павлова Ганна Дмитрівна, вчитель біології Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Арцизької районної ради;
Берднікова Оксана Ігорівна, керівник гуртка «Природа рідного краю» ЦДЮТ Лиманської районної ради, вчитель географії Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів–ліцей –ДНЗ» Лиманської районної ради; 
Сєранова Наталя Сергіївна, вчитель математики та економіки навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа №3 - колегіум»;
Барабаш Вікторія Борисівна, вчитель хімії та біології Таїровського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Таїровської ОТГ Овідіопольського району;
Чвікова Людмила Василівна, керівник гуртків Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

     

                                                                            Призери Конкурсу

 

     

                                                                            Призери Конкурсу

 

     

                                                                      Захист Куяльницька ОТГ 

 

 

про участь Одеської делегації у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»

 
12-14 лютого 2020 року відбувся Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (НЕНЦ, м. Київ).
За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» були визначені переможцями та нагороджені дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України:
- І місце у номінації «Проєкт з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії (ПДУ)» Федоров Валерій, учень 6 класу, КЗ «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району, з проєктом «Енергоефективні лампи – шлях до заощадження
електроенергії»
- І місце у номінації «Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності» Пашали Едуард, учень 10 класу, Воскобойнік Анастасія, учениця 11 класу Новоселівського закладу загальної середньої
освіти Куяльницької ОТГ Подільського району з проєктом «Чисте село – здорові люди».
Нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді фіналісти конкурсу:
- Бистрик Аріна, учениця 6 класу Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району;
- Іванова Олена, учениця 10 класу Болградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Болградської районної ради;
- Дронова Ангеліна, учениця 8 класу Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Старокозацької ОТГ Білгород-Дністровського району;
- Шаповал Володимир, учень 11 класу Комунального закладу «Ширяївський освітний комплекс № 1» Ширяївського району;
- Спасова Аліна, ученица 9 класу Залізниченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради;
- Марковець Микола, учень 9 класу Залізниченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради.
 
Нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді переможці Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» в номінації «Педагогічні роботи»:
- за ІІІ місце в номінації «Географія, екологія» та в номінації «Фізика. Математика» Райкова Вероніка Петрівна, вчитель географії, Червенкова Ольга Степанівна, педагог-організатор Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради, з розробкої «Земля – наш
спільний дім»;
- за ІІ місце в номінації «Енергозбереження» Іванова Марина Захарівна, вчитель біології Болградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградського району, з розробкою «Дидактичний комплект «Енергозбереження в побуті»;
в номінації «Дидактічні матеріали»:
- за ІІ місце Сакали Софія Дмитрівна, вчитель початкових класів, керівник гуртків «Веселі бджілки» Табаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради, з розробкою «Гра-квест «Уявна подорож до Екокраїни «Знай, зберігай»!;
- за ІІ місце Демирову Ганну Георгіївну, вчителя математики Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. О.О. Банєва Болградської районної ради, з розробкою «Математичні задачі екологічного змісту (для учнів 5-6 класів)».
Отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України наукові керівники учнівських робіт фіналістів:
- Голоднюк Світлана Леонідівна, вчитель фізики та математики вищої категорії Новоселівського закладу загальної середньої освіти Куяльницької ОТГ Подільського району;
- Кутасевич Наталія Михайлівна, вчитель хімії та фізики Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Старокозацької ОТГ Білгород-Дністровського району;
- Іванова Марина Захарівна, вчитель біології Болградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградського району,
- Пономаренко Людмила Валентинівна, вчитель географії Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Лиманського району;
- Шаповал Наталія Володимирівна, вчитель фізики Комунального закладу «Ширяївський освітний комплекс № 1» Ширяївського району;
- Мокан Ольга Василівна, педагог Залізничненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради;
- Гроздєва Анастасія Миколаївна, педагог Залізничненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради.
Були нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України керівники учнівських робіт за багаторічну результативну підготовку в напрямку енергозбереження у Всеукраїнському конкурсі «Енергія і середовище»:
- Кутасевич Наталія Михайлівна, вчитель хімії та фізики Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Старокозацької ОТГ Білгород-Дністровського району;
- Пономаренко Людмила Валентинівна, вчитель географії Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Лиманського району;
- Брадарська Марія Михайлівна, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості, педагог-організатор Новотроянівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради.

     

                                   Захист                                                   Переможці у номінації "Інформування суспільства"

 

     

                               Нагородження                                                                       Грамоти

 

 

про участь у Всеукраїнському конкурсі «Intel-Еко Україна»

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу «Еко Україна - 2020», який пройшов З 4 по  7 лютого 2020 року (м. Київ), згідно сучасним вимогам Міжнародного конкурсу Intel ISEF нагороджені:

  • сертифікатами учасників Всеукраїнського конкурсу «Еко Україна 2020» (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького) всі  конкурсанти Одеської делегації;
  • нагороджений дипломом І ступеня –

Пономарьов Володимир Олександрович, учень 11 класу Чорноморської гімназії № 1, вихованець Центру еколого-натуралістичної творчості учнів Чорноморської міської ради, з проєктом «Розробка мікробного препарату для утилізації пластикових відходів»;

  • нагороджені дипломом ІІ ступеня –

Ковтунова Ніколь Олегівна, Жук Микола Миколайович, Абдулкарімова Розіка, учні 11 класу Одеської приватної гімназії «Мрія» з проєктом «Вплив кліматичних факторів на частоту генетичних рекомбінацій у Drosopfila melanogaster»;

  • нагороджені дипломом ІІІ ступеня –
  • Барабаш Олександр Віталійович, учень 8 класу, вихованець Центру дитячої та юнацької творчості Лиманської районної ради при Крижанівському НВК, з проєктом «Біологічний спосіб утилізації органічного сміття чи енергозберігаюча, економічно-вигідна та екологічно-безпечна переробка органічних відходів»;
  • Радченко Христина Павлівна, учениця Чорноморської гімназії № 1,  вихованець Центру еколого-натуралістичної творчості учнів Чорноморської міської ради, з проєктом «Фоточутливість культур молочнокислих бактерій та Candida albicans при утворенні біоплівки»;
  • Страхова Маргарита Олегівна, учениця 11 класу Одеського НВК «Інтелект, з проєктом «Іммобілізація папаіна в гелі полімерів»;
  • Живора Георгій Олександрович, Маленко Данііл Віталійович, учені 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей», вихованці Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проєктом «Двостулковий молюск Anadara inaequivalvis»;
  • нагороджені дипломом ІV ступеня –
  • - Хвищук Денис Павлович, учень 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей»,   вихованці Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проєктом «Комахи Національного природного парку «Дністровський каньйон»;
  • Карпенко Василь Миколайович, учень 11 класу Надеждівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради, з проєктом «Використання альтернативних джерел палива в приватних господарствах»;
  • Тулубцов Даніїл Віталійович, учень 10 класу, вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проєктом «Наукове обґрунтування поширення знань про трансмісивні захворювання і методи їх профілактики»;
  • Леончик Вероніка Євгенівна, учениця 9 класу КЗ «Рішельєвський ліцей», вихованка Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проєктом «Дослідження впливу йонів літія на живі організми».

 

     

               Захист Тулубцов Даніїл. ООГЦПОВ.                                  Захист. Радченко Христина. Чорноморськ

 

     

           Захист. Карпенко В. Арцизський район                                       Захист. Барабаш Олександр

 

     

             Барабаш Олександр. Лиманський район                                 Призери Всеукраїнського конкурсу

 

про  участь у Всеукраїнському біологічному форумі «Дотик природи»

05-07 листопада 2019 року пройшов фінальний етап   Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Під час перебігу змагання, у складі журі працювало із науковців академічних установ, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, представники громадських організацій та найдосвідченіші педагоги Національного центру.

За підсумками роботи журі Всеукраїнського форуму відповідно Наказу НЕНЦ № 80 від 07.11.2019 р. «Про підсумки проведення Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2019» :

  • нагороджені дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України учасників  форуму

за участь у фіналі:

  • Грещенко Давид Сергійович, вихованець гуртка «Людина і довкілля» Центру дитячої та юнацької творчості при Крижанівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» з науково-дослідницьким проектом «Нетрадиційні методи переробки відходів нафтового походження»;

  • Крилєв Микита Сергійович, вихованець гуртка «Людина і довкілля» Центру дитячої та юнацької творчості при Крижанівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» з науково-дослідницьким проектом

  • за зайняте трете місце:

в категорії «Мікробіологія»

  • Гончаренко Дмитро Валентинович, вихованець гуртка «Юний науковець» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чорноморської міської ради, учень 11 класу Чорноморської гімназії № 1 Чорноморської міської ради з науково-дослідницьким проектом «Створення біопрепарату на основі ліполітичних ферментів деяких представників роду Bacillus»;

в категорії «Науки про Землю»

  • Федоров Валерій Геннадійович, учень 6 класу Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району з науково-дослідницьким проектом «Хаджидер – мала річка моєї батьківщини»;

в категорії «Екологія та проблеми довкілля»

  • Колалба Діана Віталіївна, вихованка гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання», учениця 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцею м. Одеса» з науково-дослідницьким проектом: «Хлорідне забруднення ґрунтів, його вплив на ріст та проростання насіння зернових культур»;

в категорії «Ботаніка»

  • Мораітес Ігор В’ячеславович, учень 11 класу Таїровського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Овідіопольського району з науково-дослідницьким проектом: «Сучасний стан дендрофлори парку Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова»;

за зайняте друге місце:

в категорії «Мікробіологія»

  • Радченко Христина Павлівна, вихованка гуртка «Юний науковець» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чорноморської міської ради, учениця 10 класу Чорноморської гімназії № 1 Чорноморської міської ради з науково-дослідницьким проектом «Фоточутливість культур молочнокислих бактерій Candida albicans при утворенні біоплівки»;

в категорії «Зоологія»

  • Маленко Даніїл Віталійович, вихованець гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, учень 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей» м. Одеса з науково-дослідницьким проектом: «Структура популяції Rapana venosa на пляжах Одеси та села Санжейка»;

  • Варбанець Марія Юріївна, вихованка гуртка  «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, учениця 10 класу КЗ «Рішельєвський ліцей» м. Одеса з науково-дослідницьким проектом: «Еколого-фауністичні дослідження Culicidae в заплаві р. Десна»;

за зайняте перше місце:

  • Барабаш Олександр Віталійович, вихованець гуртка «Природа рідного краю» Центру дитячої та юнацької творчості при Крижанівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» з науково-дослідницьким проектом «Живи органічно: розумна переробка біовідходів».

Нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за найбільше схвальних голосів у номінації «»Приз глядацьких симпатій учасники  форуму

в категорії «Енергозберігаючі технології»

  • Барабаш Олександр Віталійович, вихованець гуртка «Природа рідного краю» Центру дитячої та юнацької творчості при Крижанівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» з науково-дослідницьким проектом «Живи органічно: розумна переробка біовідходів».

в категорії «Мікробіологія»

  • Радченко Христина Павлівна, вихованка гуртка «Юний науковець» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чорноморської міської ради, учениця 10 класу Чорноморської гімназії № 1 Чорноморської міської ради з науково-дослідницьким проектом «Фоточутливість культур молочнокислих бактерій Candida albicans при утворенні біоплівки»;

Були надані подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України керівникам делегацій за підготовку фіналістів та активну участь у форумі:

- Барабаш Вікторії  Борисівні, вчителю хімії та біології Таїровського закладу загальної середньої освіти  І-ІІІ ступенів Овідіопольського району;

-  Бердніковій Оксані Ігорівні, вчителю географії Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» Лиманського району; 

- Возняк Надії Стефаніївні, керівнику гуртка «Юний науковець» Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, вчителю біології Чорноморської гімназії № 1 Чорноморської міської ради;

- Русаковій Марії Юріївні, к.б.н., доценту кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;   

- Пономаренко Людмилі Валентинівні, вчителю географії Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району;

- Топоренко Віктору Сергійовичу, вчителю біології Комунального закладу «Рішельєвський ліцей» м. Одеса;

- Чвіковій Людмилі Василівні, керівнику гуртків Одеського обласного гуманітарного центру;

Була висловлена подяка за високий рівень підготовки фіналістів Всеукраїнського біологічного форуму учнівської і студентської молоді «Дотик природи 2019»  Барабаш Вікторії Борисівні, вчителю хімії та біології Таїровського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Овідіопольського району.            

 

     

 

     

 

     


 

ВІДКРИТТЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ УЧНІВСЬКИХ ТРУДОВИХ ОБ’ЄДНАНЬ

10 вересня 2019 року для 130 учасників зі всієї України відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму учнівських трудових об’єднань (далі - Форум), який проходить на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія» у м. Одесі.

На церемонії відкриття юних аграріїв з областей України вітали: Едуард Броніславович Лебединський – генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія»; Микола Олександрович Пінчук – завідуючий відділом аграрних досліджень Національного еколого - натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; Анастасія Володимирівна Сичова – начальник відділу молодіжної політики, позашкільної освіти та виховної роботи управління соціальної роботи, фінансово-ресурсного забезпечення та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; Дмитро Іванович Макосій – директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Програма Форуму розпочалася з традиційного сільськогосподарського квесту «Україна – аграрна країна». Завдання, що були запропоновані учасникам, допомогли виявити не аби які знання у сфері сільського господарства, лісництві, квітництві та тваринництві. Продемонструвати свої знання англійської мови, пригадати традиційно українських тварин, птахів та комах, що вважаються справжніми символами нашої батьківщини. Продемонструвати на практиці розвинутість тактильного почуття або інтуїції, за допомогою різновиду найчастіше вживаних зернових культур. А чи не найголовніше, продемонстрували справжню командну єдність та націленість на результат, де думка кожного учасника команди може стати вирішальною в загальному заліку.

Боротьба між командами була настільки запеклою, що журі квесту прийняло рішення о збільшенні призових місць у фіналі. Таким чином:

І місце (з кількістю балів 77) посіли збірні команди «Землероби» та «Динаміт»;

ІІ місце (76 балів) посіли збірні команди «404 Error» та «Броколлі»;

ІІІ місце (75 балів) посіли збірні команди «7 елемент» та «Еко way»/

 

По переду ще багато цікавого – тож з піднесеним настроєм від вдалого початку рухаємося далі! 

 

про  участь у  Міжнародної  олімпіаді «GENIUS Olympiad 2019»

17-22 червня 2019 року пройшла Міжнародна олімпіада «GENIUS Olympiad 2019» International High School Project Fair on Environment в Освего, штат Нью-Йорк (США)

На олімпіаді було представлено 789 проектів.  

Бродовська Милана Віталіївна, учениця 10 класу Одеського навчально-виховного  комплексу №49 «Спеціалізована школа - загальноосвітня школа I-III ступенів», з проектом «Виробництво та класифікація натуральних барвників.  Їх використання у різних сферах діяльності» посіла призове 4 місце.

 Вітаємо Милану !!!

     

 

     

 

про участь у Всеукраїнському конкурсі «Юний дослідник»

З  21 по 23 травня 2019 року у м.Київ проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник».

Від Одеської області взяли участь вихованці закладів позашкільної освіти та учні шкіл з Саратського, Тарутинського, Татарбунарського району та Тузлівської об’єднаної територіальної громади.

На підставі висновків журі конкурсу  та згідно наказу № 53 від            23 травня 2019 року «Про підсумки фінального етапу ХІV Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» преставники Одеської області нагороджені:

дипломом І ступеню Секція: «Рослини навколо нас»

Муха Поліна, учениця 4 класу Комунального закладу «Вишнівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Татарбунарського району Одеської області, з роботою: «Вирощування зелені зимою в кімнатних умовах»,

дипломами ІІІ ступеню

Секція: «Народознавство та краєзнавство» (1)

Мірякова Дар’я, учениця 6 класу Комунального закладу Тузлівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів -ліцей» Одеської області, з роботою: «Герб села Тузли як символ природних багатств рідного краю»,

Секція: «Народознавство та краєзнавство» (2)

 Мунтян Олександр, учень 5 класу Старосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Саратського району Одеської області, з роботою: «Селянський хліб на винних дріжджах за бабусиним рецептом»,

грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України учасників XIV Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» – 2019 в номінації «Обдаровані діти – надія України»

Секція: «Тваринний світ»

Піуткін Ілл, учень 6 класу, вихованець Комунального позашкільного навчального закладу «Одеський обласний еколого-натуралістичний центр «Афаліна», з роботою: «Методика лікування та реабілітація травмованого їжака в домашніх умовах». Вітаємо переможців!

 

     

 

     

 

 

Про  участь у  очному турі Всеукраїнського ECO-HACKATON-2019

13-17 травня 2019 року в м. Херсон пройшов очний тур Всеукраїнського ECO-HACKATON-2019  за темою «Технологічні рішення в органічному сільському господарстві».

Організатори заходу Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (директор Володимир Вербицький), комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (директор Ельвіра Вітренко), Хмельницький обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (директор Василь Климчук).

У заході взяли участь 40 талановитих дослідників-винахідників, 20 педагогів – керівників наукових проектів з 12 областей України. Допомагали дітям у створенні проектів та оцінювали стартапи 11 членів журі – менторів, досвідчених фахівців, представників різних наукових установ та організацій України.

За підсумками роботи журі-менторів гран-Прі виборов учень Херсонського фізико-технічного ліцею Бєлоус Олег.

За рішенням членів журі - менторів переможцями Хакатону стали учасники команди № 9, що розробили проект «Смарт-технології в сільськогосподарському виробництві»: Бєлоус Олег, Іваницький Олексій, Ряхин Владислав, Брусило Катерина представники Херсонської, Житомирської, Одеської та Чернігівської областей.

Загальні підсумки участі команди Одеської області у командах-розробниках:

І місце –

  • Ряхін Владислав Євгенович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа - загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради;

ІІ місце –

  • Грещенко Давид Сергійович, учень 9 класу Крижанівського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей -ДНЗ» Лиманського району;

  • Шевченко Анастасія Олегівна, учениця Арцізької загальноосвітної школи № 5 І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради;

ІІІ місце  -

  • Ошовський Владислав Русланович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа - загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради;

  • Мельніков Станіслав Михайлович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа - загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради;

  • Корж Владислав Григорович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа - загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради;

  • Барабаш Олександр Віталійович, учень 8 класу Крижанівського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ліцей -ДНЗ» Лиманського району;

  • Скороход Богдан Григорович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 15 І-ІІІ ступенів  Одеської міської ради.

Призери та переможці отримали подарунки, а кожен учасник – іграшковий кавунчик, що став брендом заходу. Від інституту «Текмаш» (директор Сергій Осипенко) кожний учень отримав біологічне добриво «Біо-гель».

Наступний молодіжний Хакатон відбудеться в Хмельницькій області.

     

 

     

 

 

Закриття Всеукраїнського форуму юних екологів

22.05.2019 відбулося закриття Всеукраїнського форуму юних екологів, який був організований та проведений спільно: Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, Одеським обласним гуманітарним центромпозашкільної освіти та виховання та Українським дитячим центром «Молода гвардія».

 Всіх форумчан було нагороджено грамотами по результатах змагань, що відбувалися під час проведення Форуму. Зі словами напуття виступив Директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання Макосій Дмитро Іванович та Директор табору «Сонячний» дитячого центру «Молода гвардія» Морозова Віра Сергіївна, що гостинно прийняли юних екологів зі всієї України.

Творчі подарунки від вожатих, радість від перемог, танці, посмішки, дружні обійми, та легкий сум на передодні розставань – таким було закриття Всеукраїнського форуму юних екологів 2019 року.

 

     

 

     

 

     

 

     

 

 

 

ПРО ПРОВЕДЕННЯ четвертого ДНЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ ЮНИХ ЕКОЛОГІВ

17 травня, у четвертий день Всеукраїнського форуму юних екологів у Дитячому центрі «Молода Гвардія» Одеським обласним гуманітарним центром було проведено командну гру за темою «Чорне море». У заході взяли участь 12 команд юних екологів.

Гра складалася з 2-х етапів та 4-х завдань. На першому етапі гри команди розділилися на 3 експертні групи, капітани команд отримали завдання та протягом заданого часу групи одночасно вирішували завдання.

1. «Географічна вікторина» - учням потрібно було знайти відповідні контури країн-сусідок, що розташовані по берегах Чорного моря та розмістити їх на карті-схемі, а також знайти відповідні стяги та пари у національних костюмах країн-сусідок. Картки-завдання містили 4 питання щодо географії Чорного моря, на які необхідно було знайти правильну відповідь.

2. «Знавці Чорного моря» - юні екологи працювали з картками-завданнями, де необхідно було позначити вірну відповідь. Питання були на знання особливостей біології та екології Чорного моря.

3. Конкурс листівок «Вітаємо вас на Чорному морі!». На листівці діти відтворювали тему охорони та збереження Чорного моря, раціонального використання його ресурсів, правил поведінки під час відпочинку на морі.

Другий етап гри – творче завдання для всієї команди на тему «Ми любимо Чорне море».

На березі моря діти створювали композицію з піску та природних матеріалів на морську тематику, а також презентували творчо перероблену або складену нову пісню про Чорне море. Діти проявили велику творчу винахідливість та завзятість, і за відведений час всі 12 команд підготували дружні та неповторні виступи. Оцінювалася командна робота, злагодженість виконання та компонент творчості. Переможцями стали 3 команди, які набрали найбільшу кількість балів у конкурсі.

 

     

 

     

 

     

 

 

 

про проведення третього дня Всеукраїнського форуму юних екологів

Третього дня - 16 травня, продовжився ІV Всеукраїнський форум юних екологів України. Юні екологи, учасники Всеукраїнського форуму, відвідали Одеський державний екологічний університет.

Учасників форуму щиро привітали викладачі університету, які розповіли про діяльність університету та новітні технології, які активно використовуються у навчанні студентів. Дітям провели екскурсії-практикуми по лабораторіях університету.

Учасників форуму поділили на 2 групи молодшу – діти 7-12 років, та старшу – діти 13-17 років. Молодшу групу ознайомили з новим сучасним обладнанням та напрямами діяльності  науково-дослідницьких лабораторій: лабораторія водних біоресурсів та аквакультури, метеомайданчик. Також діти взяли участь у тренінгах «Мінеральні ресурси України» та «Лікарські рослини», та познайомилися з представниками герпетобатрахофауни Одеської області з директором Одеського зоопарку Ігорем Беляковим. Після цього молодші учасники форуму зіграли у вікторину «Від яблука до атома».

Старша група прослухала лекціії-презентації «Метеорологія, як наука. Стихійні метеорологічні явища в Україні» та «Планетарні межі: межі безпечного існування людства», які були зроблені до Всесвітнього дня клімату. Після перегляду відеоролика «Прогулять школу ради климата – сохранить мир, изменив правила. Грета Тунберг» діти виготовили протестні плакати та взяли участь у флешмобі щодо збереження клімату на Землі. З Владиславом Михайленко діти опановували ораторське мистецтво та вміння поводити себе перед великою аудиторією. Потім учасники форуму взяли активну участь у презентації-тренінгу активностей ОДЕКУ від Ангеліни Докус та у брейн-рингу «Екологія, управління та збереження навколишнього середовища».

 

     

 

     

 

     

 

     

 

     

 

     

 

 

про проведення 2-го дня Всеукраїнського форуму юних екологів.

15.05.2019 року на базі кіно-концертного залу Українського дитячого центру «Молода гвардія» пройшов 2-й день Всеукраїнського форуму юних екологів. За програмою дня, відбулися командна гра «День лісу» та презентація кращих малюнків та фоторобіт, що були представлені на обласних етапах Всеукраїнських конкурсів «Зоологічна галерея», «Гуманне ставлення до тварин» та фестивалю юнацької творчості «В об’єктиві натураліста» цього року.

Командну гру «День лісу» провели для форумчан представники Одеського еколого-натуралістичного центру «Афаліна». В грі брали участь 20 команд, яким предстала нагода продемонструвати свої знання світу лісів України (рослинного, пташиного та тваринного). Тести, ребуси, фото питання, письмові відповіді на запитання – різноманітні форми завдань тримали учасників в тонусі протягом всієї гри.

За результатами роботи журі ІІІ та ІІ місця посіло по 3 команди. Тільки 1 команда набрала майже максимальний бал, та посіла І місце гри.

 

     

 

     

 

     

 

     

 

     

 

 

Про проведення природоохоронного квесту  «Зелений фургон» у рамках Всеукраїнського форуму юних екологів

14 травня 2019 року відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму юних екологів у рамках IV екологічної зміни «До кришталевих джерел» талановитих та обдарованих дітей – переможців Всеукраїнських конкурсів  на базі Дитячого центру «Молода гвардія».

Учасників форуму привітав директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання Макосій Дмитро Іванович.

Програму форуму відкрив природоохоронний квест «Зелений фургон».

У квесті взяло участь 129  учасників форуму, які відпочивають у Дитячому центрі «Молода гвардія».

Юні екологи, які базуються у таборі «Сонячний», були розподілені на 16  команд. Команди включали дітей різного віку. Кожна команда мала свою назву та девіз.

Квест розпочався урочистою лінійкою. Команди на старті отримали маршрутний лист, де, в певному порядку, «закодовано» маршрут проходження квесту. Ведучий представив журі квесту, розповів про зміст завдань станцій та правила проходження дистанції.

По ходу командної гри школярі пройшли 16 станцій, де педагоги оцінювали правильність виконання завдань та заносили отримані бали в маршрутні листи.

Після закінчення підведення підсумків квесту керівниками станцій, журі  підвело загальні підсумки та визначило переможців квесту.

Ними стали команди «Їжачки» (172 балів) - І місце, «Екологи» (166 балів) – ІІ місце, «Гепард» (163 балів) , «Торнадо» (162 бала), Еко-лампочка (162 бала)  - ІІІ місце.

Захід був підготовлений педагогами еколого-натуралістичного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної  освіти та виховання. 16 станцій включали завдання за декілька ми блоками: ботаніка, зоологія, енергозбереження, народознавство, геральдика, туризм,  рухливі ігри та студії «Танцюють всі!!», «Еко-талант шоу», «Одеса-мама».

Найбільші бали учасники квесту отримали на станціях «Зоологічний жарт», «Зелена аптека».

Під час ігри діти отримали комунікативні навички, вміння працювати в    

команді, вміння приймати рішення, збагатили свої знання з різних  галузях знань.

 

     

 

      

 

     

 

     

 

     

 

 

 

Про участь делегації від Одеської області у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого -натуралістичного напряму (вікова категорія від 12 до 15 років включно)

Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді в м. Київ з 24 по 26 квітня 2019 року було проведено Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (вікова категорія від 12 до 15 років включно). Від Одеської області взяли участь 10 учнів з 5 міст та районів області.

 

         На секції «Медицина, охорона здоров’я та психологія»:

  • Робу Владислава, учениця 7 класу Старосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Саратського району, посіла ІІ місце та була нагороджена дипломом ІІ ступеню;

  • Тихонова Валерія та Іванов Іван, учні   Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Тарутинського району,  посіли ІІІ місце та були нагороджені дипломами ІІІ ступеню;

  • Кучержинська Юлія, учениця 9 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Тарутинського району, посіла ІІ місце та була нагороджена дипломом ІІ ступеню;

  • Хінєва Ганна, учениця  10 класу Городненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградського району, посіла ІІІ місце та була нагороджена дипломом ІІІ ступеню.

 

         На секції «Ресурси енергозбереження»:

  • Грещенко Давид, учень 9 класу Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Лиманського району, посів І місце та був нагороджений дипломом І ступеню;

  • Ангел Клім та Скороход Богдан, учні 9 класу  Одеської загальноосвітньої школи № 15 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради, посіли ІІІ місце та були нагороджені дипломами ІІІ ступеню.

 

На секції «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво»:

-        Барабаш Олександр, учень 6 класу Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Лиманського району, посів І місце та був нагороджений дипломом І ступеню;

-        Грещенко Софія, учениця 6 класу Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Лиманського району,  посіла ІІІ місце та була нагороджена дипломом ІІІ ступеню.

               Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

 

 

 

про участь у Всеукраїнський олімпіаді «Dream-Eco»

12-13 квітня 2019 року в м. Київ пройшла V Всеукраїнська олімпіада «Dream-Eco» (конкурс міжшкільних наукових проектів з питань захистудовкілля). Олімпіада проводилась Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Міжнародною школою «Меридіан».

Учасники Олімпіади брали участь у чотирьох номінаціях: «Якість довкілля», «Моє місто», «Ресурси та енергія», «Екологія та біорізноманіття».
Всі конкурсанти Одеської делегації нагороджені сертифікатами учасників V Всеукраїнської олімпіади «Dream-Eco» та пам’ятними подарунками.
За підсумками роботи журі в номінації «Екологія та біорізноманіття» Дюжинов В’ячеслав, учень 10 класу Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради (проект «Рослини для рекультивації як результат вивчення фітоценозів старого звалища») отримав перше місце на нагороджений золотою медаллю.
Командний проект «Екофітнес» Грещенко Давида та Грещенко Софії, учнів Крижанівського навчально-виховного комплексу ««Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад» Лиманського району отримав друге місце в номінації «Моє місто».
Коноваленко Каріна , учениця Таїровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району в номінації «Якість довкілля» отримала трете місце з проектом «Виготовлення хлібопекарських дріжджів у домашніх умовах».
 
Вітаємо команду Одеської області з вдалим виступом на V Всеукраїнської олімпіаді «Dream-Eco» (конкурсі міжшкільних наукових проектів з питань захисту довкілля)!!!
Дюжинов В’ячеслав, учень 10 класу Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради отримав перше місце. Грещенко Давид та Грещенко Софія, учні Крижанівського навчально-виховного комплексу ««Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей -дошкільний навчальний заклад» Лиманського району отримали друге місце.

Коноваленко Каріна, учениця Таїровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району отримала трете місце.

 

        

Дюжинов В’ячеслав, перше місце                команда Крижанівського НВК

в номінації «Екологія та біорізноманіття»   Лиманського району Одеської області

 

Грещенко Давид та Грещенко Софія, 

захист проекту

 

 

про участь у ВСЕУКРАЇНСЬКОму ЮННАТІВСЬКОму ПРИРОДООХОРОННОму РУсі «ЗЕЛЕНА ЕСТАФЕТА».

З  9 по 11 квітня 2019 року у м.Черкаси проходив фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета». Одеську область представляли команди Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області та комунального позашкільного навчального закладу «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна» (від позашкільних закладів).

У перший день змагань учасники презентували природоохоронну роботу закладів за трьома напрямами: «Практична природоохоронна робота», «Просвітницька природоохоронна робота» та «Навчально – виховна робота з охорони природи».

У другий конкурсний день члени команд писали тестові завдання на звання «кращий природоохоронець», а потім взяли участь у моніторингових дослідженнях довкілля.

За підсумками дводневних змагань, на урочистому закритті  «Зеленої естафети» команда Одеської спеціалізованої школи № 40 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області нагороджена грамотою за I місце, а команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеський еколого-натуралістичний центр «Афаліна»  грамотою за ІІ місце у фінальному етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета».

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 

про  участь у  XVIІІ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2019» та Х національного етапу  Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів  «INFOMATRIX-2019»

 

20-22 лютого 2019 року пройшов XVIІІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт-2019» та Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів  «INFOMATRIX-2019», який проводився Міністерством освіти і науки України та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ).

За підсумками роботи журі нагороджені Дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України , цінними призами та заохочувальними сувенірами від компанії «Спілка автоматизаторів бізнесу», Державної служби інтелектуальної власності, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», журналу «Комп’ютер у школі та сім’ї», Благодійного фонду «Паросток» призери за перемогу у фіналі ІІ етапу ХVIІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2019» і національному етапі Міжнародного конкурсу «INFOMATRIX-2019»:

за І місце

в категорії «Анімаційні програми»:

- Кривда Маргарита Володимирівна, учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи № 40, з авторською розробкою «Зелена легенда кохання»;

за ІІ місце

в категорії «Ігрові програми»:

  • Максименко Микола Сергійович, учень 8 класу Рішельєвського ліцею      м. Одеса, авторською розробкою «Conway’sGameofLife»;

в категорії «Короткометражний фільм»:

  • Балмаджі Іван Юрійович, учень 10 класу опорного навчального закладу «Арцизький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 –гімназія-міжшкільний навчально-виробничий комбінат-дошкільний навчальний заклад» Арцизької районної ради, з авторської розробкою «Ніколи не здавайся!»;

  • Цапенко Віктор Олександрович, учень 10 класу опорного навчального закладу «Арцизький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 –гімназія-міжшкільний навчально-виробничий комбінат-дошкільний навчальний заклад» Арцизької районної ради, з авторської розробкою «Ніколи не здавайся!»;

в категорії «Роботи»:

  • Лісянський Михайло Андрійович, учень 7 класу Одеської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського, з авторської розробкою «ORT»;

в категорії «Навчальні програми»:

  • Дунаєнко Данило Олександрович, учень 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65, з авторської розробкою «Пошук колориметричних барицентрів»;

в категорії «Анімація»:

  • Кєбап Марія Вячеславівна, студентка 1 курсу біологічного факультету Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, з авторською «Vis Plantarum»;

за ІІІ місце

в категорії «Ігрові програми»:

  • Ребрій Максиміліан Сергійович, учень 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів, з авторської розробкою «Сферичний більярд»;

в категорії «Анімаційні програми»:

  • Максименко Максим Сергійович, учень 6 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62, з  авторської розробкою «Чому співають півні»;

в категорії «Програмування»:

  • Такртаковський Артем Геннадійович, учень 7 класу Рішельєвського ліцею м. Одеса, з авторської розробкою «hue_and_cry».

19 учасників фіналів ІІ етапу XVIІІ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2019» та Х національного етапу  Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019»

Одеської делегації нагороджені Дипломами НЕНЦ.

Авторські розробки «Анатомія кохання» (розробник Золотарьова Марина Ігорівна) та «Vis Plantarum» (розробник Кєбап Марія В’ячеславівна) були нагороджений грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  у номінації «Приз глядацьких симпатій».


Отримали подяку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоди за науково-педагогічний супровід учнівських і студентських делегацій:

  • Фучеджи Тетяна Олександрівна, вчитель інформатики Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –ліцей-дошкільний навчальний заклад»;

  • Богатирьова Наталія Петрівна, вчитель інформатики та математики опорного навчального закладу «Арцизький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія- міжшкільний навчальний комбінат-дошкільний навчальний заклад» Арцизькой районної ради;

  • Пустовойт Олег Віталійович, вчитель інформатики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Омельченко Алла Борисівна, вчитель інформатики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Глінська Ірина Вікторівна, вчитель математики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Карайван Услана Михайлівна, вчитель Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені О.О. Банєва Болградського району;

  • Кондратьєв Сергій Борисович, старший викладач кафедри «Інформаційно-комп’ютерні системи» Одеського національного політехнічного університету;

  • Кіт Ігор Володимирович, вчитель інформатики та технології  Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94  з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського;

  • Кіт Ольга Григорівна, вчитель інформатики та технології Одеської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського.

Отримали сертифікати-запрошення на участь у фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019» у м. Бухарест (Румунія):

  • Дунаєнко Данило Олександрович, учень 10 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Кириллова Софія Кирилівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради;

  • Кривда Маргарита Володимирівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Золотарьова Марина Ігорівна, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради.

 

 

 

 

 про  участь у  XVIІІ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2019» та Х національного етапу  Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів  «INFOMATRIX-2019»


 Вітаємо наших переможців!!! Одеські школярі здобули право в складі Всеукраїнської делегації представляти Україну в травні 2019 року на Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019» у     м. Бухарест (Румунія).

За підсумками роботи XVIІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2019» та Х національного етапу  Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019»:

  • Дунаєнко Данило Олександрович, учень 10 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Кириллова Софія Кирилівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради;

  • Кривда Маргарита Володимирівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

  • Золотарьова Марина Ігорівна, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради отримали сертифікати-запрошення на участь у фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2019» у м. Бухарест (Румунія).

 

     

 

Про  участь Одеської делегації у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»

 13-15 лютого 2019 року відбувся Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», який проводився Міністерством освіти і науки України, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та громадською організацією «Екологічний клуб «Еремурус» у м. Київ.

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» були визначені переможцями  та нагороджені дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України:

- ІІ місце у номінації «Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності»  Тодорова Оксана, учениця 11 класу Новотроянівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради, з роботою «енергозбереження – потреба сьогодення»;

- ІІІ місце у номінації «Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії (ПДЕ)» Боровицький Микола, учень            8 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу Тарутинського району Одеської області, з роботою «Сонячні електростанції як джерело електроенергії та засіб заощадження».

Нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді фіналісти конкурсу:

-  Пашали Едуард, учень 9 класу Новоселівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, з роботою «Енергозберігаючі технології. Енергозбереження у побуті»;

- Терзі Олександра, учениця  9 класу Болградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2  Болградської районної ради;

- Андрєєва Тетяна, учениця 10 класу Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району, з роботами «Освітлення мого дому» та «Прості правила енергозбереження у побуті»;

- Чумаченко Анна, учениця 9 класу Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарського району, з роботою «Прості правила енергозбереження у побуті»;

- Плотніченко Борис, учень 10 класу Фонтанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Лиманського району, з роботою «Нічний тариф».

Нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді переможці Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» в номінації «Педагогічні роботи»:

  • за ІІІ місце в номінації «Початкова школа» Парушева Марія Петрівна, вчитель Оксамитненської загальноосвітньої школи           І-ІІІ ступенів ім. І.І. Булгакова, з роботою практичний урок-проект на тему : «Бережливі господарі землі»;

  • за ІІІ місце в номінації «Енергозбереження» Мокан Ольга Василівна, соціальний педагог, Петкова Оксана Миколаївна, вчитель початкових класів Залізничненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградського району, з роботою : «Хто зберігає, той завжди має»;

  • за ІІІ місце в номінації «Хімія. Біологія» Перпері Тетяна Дмитрівна, вчитель Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради;

  • за ІІІ місце в номінації «Дидактичні матеріали на тему «Прості енергетичні рішення проти змін клімату» Сакали Софія Дмитрівна, вчителя початкових класів Табаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградського району, керівник гуртка «Веселі бджілки» Болградського РЦДЮТ, з роботою «Рольова гра «Енергія в житті людини».

 

Отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України наукові керівники учнівських робіт фіналістів:

  • Куруч Тамара Георгіївна, вчитель фізики  Тарутинського навчально-виховного комплексу Тарутинського району;

  • Голоднюк Світлана Леонідівна, вчитель фізики Новоселівського закладу загальноосвітньої середньої освіти І-ІІІ ступенів Куяльницької ОТГ Подільського району;

  • Гончарова Ірина Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Болградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;

  • Пономаренко Людмила Валентинівна, вчитель географії Комунального закладу «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Лиманського району;

  • Чопик Наталія Леонідівна, вчитель географії Фонтанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Лиманського району;

  • Брадарська Марія Михайлівна, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості, педагог-організатор Новотроянівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради.

 

 

ПРО УЧАСТЬ у всеукраїнському конкурсі "Цікава школа" 2018

 

Шановні колеги,

вітаємо вас з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Цікава школа» 2018.


З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за 1 місце

в номінації «Нетрадиційний урок»:

Гудзь Вікторію Миколаївну, вчителя біології Одеської ЗОШ І-ІІІ ступенів №48. Назва конкурсної роботи: «Мохи. Лабораторне дослідження «Будова моху»»;


в номінації «Найоригінальніший навчальний заклад»:

Цвікову Наталію Олександрівну, заступника директора КЗ «Міський

Центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровського Одеської області.

Назва конкурсної роботи: «Навчально-виховний процес у Білгород-

Дністровському комунальному закладі «Міський Центр дитячої творчості».


З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за 3 місце в номінації «Нетрадиційне заняття гуртка»:

Тимашевську Ірину Юріївну, керівника гуртка «Мистецтво масмедіа»

Ренійського ЦДЮТ Одеської області. Назва конкурсної роботи: «Еколого-

психологічний тренінг: «Світ, в якому ми живемо».


в номінації «Нетрадиційний урок»:

Хану Наталію Вікторівну, вчителя початкових класів Надеждівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Арцизької районної ради Одеської області. Назва конкурсної роботи: «Урок мислення у 2 класі: «Первоцвіти просять захисту»».

 

     

 

 

     

 

 

     

 

 

 

 

 

ПРО УЧАСТЬ у  ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму у 2018 р.

Шановні колеги,

вітаємо вас з перемогою у Всеукраїнському конкурсі видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму у 2018 р.


З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ІІ ступеня:

 

1. Карай Ірину Анатоліївну, керівника гуртків, культорганізатора Арцизського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області

Видавнича продукція — розмальовка для дітей молодшого шкільного віку

«Первоцвіти Червоної книги України»;

2. Тимошевську Ірину Юріївну, керівника студії «Мистецтво масмедіа», колективу екологічної просвіти «ВІНКС», команди КВК «Драйв» Ренійського Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області

Видавнича продукція — фотокнига “Ecolife”.


З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ІІІ ступеня:


1. Авторський колектив: Агірову Надію Іллівну, Пахольчук Олену Сергіївну, Приходько Тетяну Андріївну, Решетніченко Нелю Михайлівну, Стасі Дмитра В’ячеславовича, Токмак Інну Ігорівну, керівників гуртків КЗ Татарбунарський районний Будинок дитячої та юнацької творчості Татарбунарської районної ради Одеської області».

Видавнича продукція — брошура «Зелена хвиля».

2. Захарченко Олену Валеріївну – керівника гуртків Подільського Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області .

Видавнича продукція — посібник для вихованців гуртків еколого-натуралістичного напряму, учнів початкової школи «Скарбничка Лісовичка».

3. Авторський колектив КЗ «Татарбунарський районний Будинок дитячої та юнацької творчості Татарбунарської районної ради Одеської області»: Пахольчук Олену Сергіївну, директора, керівника гуртка; Решетніченко Нелю Михайлівну, методиста; Приходько Тетяну Андріївну, керівника гуртків Видавнича продукція — тематично-презентаційний місячник родинного виховання «Здоровий родинний мікроклімат і його вплив на формування особистості дитини».

 

 

ПРО УЧАСТЬ Одеської делегації У ХХХІІІ Білоруській конференції учнів 


22-24 лютого 2019 року пройшла ХХІІІ Білоруська конференція учнів при підтримці Міністерства освіти Республіки Білорусь на базі Мінського державного обласного ліцею.

У ХХІІІ Білоруській конференції взяли участь 166 учасників. Україну представляли дев’ять школярів з мм. Одеса,  Житомир та Рівно. Делегацію очолювала Фучеджи Тетяна Олександрівна, вчитель інформатики Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа       І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад» тарутинського району Одеської області.

         За підсумками роботи жури конференції:

  • Дипломом І ступеню у категорії «Біологія» нагороджено Маленко Даниїл та  Живора Георгій учні 9 класу Рішельєвського ліцею, вихованці гуртка «Юні науковці» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання з командним проектом «Структура популяції Rapana Venosa на пляжах Одеси та села Санжейка».

Кручкевич Олександра, учениця 10 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей-дошкільний навчальний заклад»  (категорія «Математика») з роботою «10 способів розв’язання квадратних рівнянь»; Козар Павло, учень 9 класу Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 (категорія «Фізика»), з роботою «Трансформатор Тесла»  відзначені похвальними відгуками журі ХХІІІ Білоруської конференції.

 

     

Делегація учасників від Одеської області Козар Павло, учень 9 класу Арцизької

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5

 

     

           XXIII Білоруська конференція учнів                                   Кручкевич Олександра, учениця 10 класу

Тарутинського навчально-виховного комплексу

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей-

дошкільний навчальний заклад»

 

          Захист проекту Кручкевич Олександри

 

ПРО  УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю.

Шановні колеги,

вітаємо вас з перемогою у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю.

З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України І ступеня:

 

Захарченко Олену Валеріївну – керівника гуртків Подільського Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області Тема: «Навчальний посібник для вихованців гуртків еколого- натуралістичного напряму, учнів початкової школи «Скарбничка Лісовичка»;

Авторський колектив: Чепока Андрія Олеговича, к.ф.-м.н. – керівника гуртка Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання; Євтушенко Наталю Іванівну – учителя інформатики, учителя-методиста Одеського НВК № 49 Тема: «Навчальна програма гуртка вищого рівня «БІОНІКА та ІТ» з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму (з елементами дистанційного навчання)».

З нагородженням дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ІІІ ступеня:

 

Черненко Катерину Георгіївну – керівника гуртка-методиста Арцизького районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області;

Авторський колектив: Яковенко Ольгу Іванівну – завідувачку ЕНВ, Романенко Оксану Анатоліївну – методиста ЕНВ, Височан Діну Олексіївну – керівника гуртка «Лікарські рослини» комунального закладу «Міський Центр Дитячої Творчості» м. Білгорода-Дністровського Одеської області Тема: «Сценарій міського заходу-гри «Екологічний уїк-енд», присвяченого Міжнародному дню водно-болотних угідь».

 

 

про  участь у Всеукраїнському конкурсі «Intel-Еко Україна»

 

З 5 по  8 лютого 2019 року пройшов Всеукраїнський конкурс «Intel-Еко Україна», національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2018 (International Science and Engineering Fair), який проводився Міністерством освіти і науки України спільно з  Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ) та дирекцією освітніх програм INTEL.

У національному етапі взяли участь більше 200 школярів, які представляли  197 дослідницьких проектів з семи тематичних категоріях:

  • біологія;
  • екологічна інженерія;
  • матеріалознавство;
  • навколишнє середовище;
  • науки про Землю;
  • науки про людину;
  • робототехніка та інтелектуальні машини;
  • хімічна та біологічна інженерія;
  • хімія та біохімія.

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна» за проведення учнівських наукових досліджень та успішний захист конкурсних робіт згідно сучасним вимогам Міжнародного конкурсу Intel ISEF :

- нагороджені сертифікатами учасників Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна» (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького) всі  конкурсанти Одеської делегації;

нагороджена дипломом І ступеня учасниця конкурсу «Intel-Еко Україна» за зайняте перше місце за категоріями (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицько):

  • Бродовська Милана Віталіївна, учениця 10 класу Одеського навчально-виховного комплексу №49 "Спеціалізована школа - загальноосвітня школа

I - III ступенів", з проектом «Виробництво та класифікація натуральних барвників. Їх використання у різних сферах діяльності». 

нагороджений дипломом ІIІ ступеня учасник конкурсу «Intel-Еко Україна» за зайняте  третє місце  (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького):

  • Кожухар Костянтин Ігорович, учень 10 класу Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів „ОРТ" № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики;

нагороджені дипломом IV ступеня учасників конкурсу «Intel-Еко Україна»  за зайняте  четверте місце за категоріями (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук  В.В. Вербицького):

  • Артеменко Владислава Олегівна, учениця 10 класу  Білгород-Дністровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; №3, з проектом «Ставлення пацієнтів , хворих на цукровий діабет 1-го та 2-го типу, до свого захворювання»;
  • Винников Даниїл Сергійович,  учень 10 класу  Одеського ліцею "Приморський";  вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проектом «Дослідження сучасного гідрохімічного стану води Куяльницького лиману та вивчення його багаторічних змін»;
  • Кукелко Олексій Олегович, учень 10 класу  Одеського ліцею "Приморський", вихованець Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання, з проектом «Дослідження сучасного гідрохімічного стану води Куяльницького лиману та вивчення його багаторічних змін»;
  • Черкашина Аліса Ігорівна учениця 10 класу Одеський ліцей "Приморський", вихованка Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з проектом «Вивчення дії противірусних фармацевтичних препаратів і відварів лікарських рослин методом біологічного тесту»;
  • Кручкевич Олександра Віталіївна, учениця 10 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей - дошкільний навчальний заклад», з проектом «Відношення соціуму до людей з особливими потребами»;
  • Радченко Христина Павлівна, учениця 9 класу Чорноморської гімназії      № 1 Чорноморської міської ради з проектом «Характеристика взаємодії культур Lactobacillus plantarum тa Candida albicans під час утворення полівидовії біоплівки».

Отримали листи подяки від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України наукові керівники учнівських робіт, які забезпечили успішний науково-педагогічний супровід учнівських досліджень, що відзначені дипломами конкурсу:

  •  Кристат Нонна Олександрівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель хімії Одеського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа - загальноосвітня школа I - III ступенів";
  • Кот Ігор Володимирович, спеціаліст вищої категорії, вчитель Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів „ОРТ" № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики;
  • Кот Ольга Григорівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів „ОРТ" № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики,
  • Задерей Олександр Вікторович, керівник гуртка «Юні любителі зеленої архітектури» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання;
  • Звягінцева Надія Степанівна, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, вчитель біології загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів    № 3    м. Білгород-Дністровський;
  • Русакова Марія Юріївна, к.б.н., доцент кафедри мікробіології, вірусології та біотехнології Одеського національного університету імені                     І.І. Мечнікова;
  •  Возняк Надія Стефанівна, учитель-методист, спеціаліст вищої категорії, вчитель біології Чорноморської гімназії № 1 Чорноморської міської ради,
  • Ожован Олена Олександрівна, к.б.н., асистент Одеського державного аграрного університету;
  • Русанова Олена Миколаївна, вчитель-методист, спеціаліст вищої категорії, вчитель біології Одеського ліцею «Приморський»;
  • Фучеджи Тетяна Олександрівна, старший вчитель, спеціаліст вищої категорії Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад».

     

                            Бродовська Милана, ученица 10 класу Одеського навчально-виховного комплексу №49

                                               "Спеціалізована школа-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів",

                                                       переможниця  конкурсу у секції матеріалознавство.

 

     

                              Кручкевич Олександра, учениця 10 класу Тарутинського навально-виховного комплексу

       "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад", нагороджена дипломом IV ступеня.

 

    

Постерний захист проекту. Вихованки Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та віховання.

 

     

                                        Винников Даниїл та Кукелко Олексій, учні Одеського ліцею "Приморський",

                            вихованці Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання,

                                                                нагороджені  дипломами IV ступеня.

 

     

 

Про  участь Одеської делегації у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно)  


З 30 січня  по 1 лютого 2019 року пройшов Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно), який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Національної академії наук України, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством та інше.

У фінальному етапі взяли участь більше 200 школярів, які представляли  220 дослідницьких проектів з семи тематичних категорій:

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу:

нагороджені дипломом IІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді учасників конкурсу (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук                В.В. Вербицького):

В категорії (секції) «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво»

  • Шевченко Анастасію Олегівну, ученицю 10 класу Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Арцизької районної ради, з проектом: «Росткові реакції проростків озимої пшениці СН КОМБІН як показники дії регуляторів росту (83,5 балів)».

нагороджені дипломом IІІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді учасників конкурсу (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук  В.В. Вербицького):

  • В категорії (секції) «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво»

  • Сєранову Вікторію Володимирівну, ученицю  10 класу навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - колегіум» Балтської міської ради, з проектом: Практичне використання елемента Пельтьє. Автомобільний холодильник;

  • Туригіну Марію Андріївну, ученицю 10 класу загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів № 7 Чорноморської міської ради, з проектом: Обґрунтування асортименту декоративних рослин для «сухої клумби» в реальних умовах міста.

Сєранова Вікторія Володимирівна, учениця 10 класу навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 - колегіум» Балтської міської ради отримала місця у номінації «Приз глядацьких симпатій» та нагороджена подарунками від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

Кондратюк Ольга Сергіївна, вчитель інформатики навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - колегіум», Боканча Олена Кимівна, вчитель біології Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, Сєранова Наталя Сергіївна, вчитель математики та економіки навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа №3 - колегіум» отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України за підготовку та безпосередню участь у очному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно).

 

 

 

Про  участь Одеської делегації у ХV Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників  

 

З 30 січня  по 1 лютого 2019 року пройшов Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників, який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Національної академії наук України, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством та інше.

У фінальному етапі взяли участь 80 учнів, які представляли  60 робіт за 4 секціями.

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу:

нагороджені дипломом IІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді учасників конкурсу за ІІ місце:

на секції «Загальна зоологія»

  • Живора Георгій та Маленко Даніїл, учні 9 класу Рішельєвського ліцею     м. Одеса, з роботою «Структура популяції Rapana Venosa на пляжах Одеси та села Санжейка»;

нагороджені дипломом IІІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді учасників конкурсу за ІІІ місце:

на  секції «Загальна зоологія»

  • Грещенко Софія, учениця 6 класу Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад», з роботою «Розвиток мобільного зв’язку проти життєдіяльності бджоли»;

нагороджені грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді учасники фіналу:

  • Гаврилова Катерина, учениця 10 класу Кам'янського навчально-виховного комплексу «Загальний навчальний заклад І-ІІІ ступенів - гімназія» Ізмаїльського району;

  • Гамецький Андрій, учень 9 класу, вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, з роботою «Сучасний стан поселень Mytilusgalloprovincialis на пляжах Одеської затоки»;

  • Парасюк Софія, учениця 6 класу, вихованку Березівського районного центру дитячої та юнацької творчості, з роботою «Спостереження за ростом та розвитком новонароджених піщаних білок»;

  • Петров Іван, учень 7 класу Арцизької загальноосвітньої школи № 5,            з роботою «Рентабельність утримання бджіл на прикладі моєї родини»;

  • Сокерчак Євгеній, учень 8 класу Чорноморської гімназії № 1 , з роботою «Спостереження за динамікою популяції серпокрильця чорного в              м. Чорноморську за період 2014-2018 рр.».

 

Отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України за сприяння та забезпечення успішного науково-педагогічного супроводу учнівських розробок Х Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників 2019:

  • Берднікова Оксана Ігорівна, керівник гуртка «Людина і довкілля» Лиманського районного центру дитячої та юнацької творчості на базі Крижанівського НВК«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» ;

  • Боканча Олена Кимівна, вчитель біології Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5;

  • Смирнова Ніна Георгіївна, вчитель біології Кам'янського НВК «Загальний навчальний заклад І-ІІІ ступенів - гімназія» Ізмаїльського району, Сокаль Тетяна Миколаївна, керівник гуртків міського центру дитячої та юнацької творчості м. Березівка.

 

      

                  Підготовка до захисту                                                       Церемонія нагородження учасників

Ц

     

             Церемонія нагородження                                            ІІ місце - Живора Георгій та Маленко Даніїл,

учні 9 класу Рішельєвського ліцею м. Одеса

 

       ІІІ місце - Грещенко Софія, учениця 6 класу

Крижанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей – ДНЗ»

 

 

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ УЧНІВСЬКИХ ТРУДОВИХ ОБ’ЄДНАНЬ

02 жовтня 2018 року відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму учнівських трудових об’єднань, який проходив на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія» у м. Одесі.

На церемонії відкриття юних аграріїв з 24 областей України вітали: Едуард Броніславович Лебединський – генеральний директор дитячого центру «Молода гвардія»; Микола Олександрович Пінчук – завідуючий відділом аграрних досліджень Національного еколого - натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; Дмитро Іванович Макосій – директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.
Також відбулось урочисте відкриття виставки досягнень юних дослідників «Щедрість рідної землі», на якій була презентована структура та організація роботи учнівських трудових об'єднань, результати дослідницької роботи у вигляді проектів, щоденників, зразків продукції, колекцій, фотоальбомів, виробів з природного матеріалу тощо. Зі сцени учасників зміни привітав творчий колектив вихованців Овідіопольського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Пригощали почесних гостей хлібом -сіллю та солодким медом.
Роботу форуму продовжила науково-практична конференція «Гартуємо волю і міць» на якій 20 юннатів презентували свої дослідні роботи  з сільського господарства, лісівництва, екології та інш. Перемогла робота «Поведінкові реакції щурів за умов надходження кофеїну». Автор Гатило Ірина Дніпропетровська область.
3 жовтня в рамках 2-го дня Всеукраїнського форуму трудових об’єднань пройшов  сільськогосподарський квест «Україна – аграрна країна». Учасникам пізновально – розважальної програми було запропоновано перевірити свої знання у сільськогосподарський сфері, лісництві, квітництві  та тваринництві. Продемонструвати свої знання англійської мови, Пригадати традиційно українських тварин, птахів та комах, що вважаються справжніми символами нашої батьківщини.
12 команд  у запеклій боротьбі виборювали перемогу. Але з різницею в 4 бали призові місця зайняли такі команди:1місце – команда «Зелений світ» (119 балів), 2 місце-команда «Кульбаба» (115 балів), 3 місце – команда «Паросток» (111 балів).
Третій день форуму став днем отримання практичних знань для його учасників. Розподілившись на дві групи, діти вирушили на екскурсію до агропідприємство «Еврика» та науково – дослідницької лабораторії «Sengenta».
Під час відвідування лабораторій «Sengenta», форумчані отримали можливість не тільки дізнатися або пригадати такі поняття як: інсектициди, фунгіциди, гербіциди. Але і побачити наживо вплив деяких препаратів на пророщування насіння та розвиток рослини. Познайомитися з методикою пророщування рослин в «кліматичній кімнаті» та в цілому з процесом дослідження якості насіння. Також діти отримали відверті відповіді на питання, що дуже зацікавило  їх з приводу престижності та прибутковості подібної роботи. А ще отримали маленькі приємні подарунки на згадку від лабораторії «Sengenta».
Головними технологом та агрономом агропідприємства «Еврика» була проведена екскурсія по виробничим цехам підприємства. Учасникам було цікаво на власні очі побачити теплиці, де пророщують сажанці для посадки, цеха по переробці томатів, процес їх відбору та переробці. Подивитися на механізовану лінію по маркуванню вже готової продукції. Та дізнатися про організацію виробничого процесу в загалом.
На 4-й день була запланована та відбулася екскурсія до Одеської національної академії харчових технологій та Одеського державного аграрного університету.
В академії учасники форуму відвідали майстер-клас з тактильного аналізу зернових культур в науково-дослідницькій лабораторії оцінки якості зерна та хлібопродуктів ОНАХТ. Познайомилися з обладнанням за допомогою якого визначається якість зерна.
На кафедрі технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів учасники форуму на власні очі побачили як проходять практичні заняття по замішуванню хліба зі студентами та отримали відповіді на зацікавивши їх питання з приводу кондитерської продукції.
Заключним етапом екскурсії стало відвідування лабораторії мехатроніки та робототехніки. Де побачили учбові стенди з пневматики, ознайомилися з прикладами простіших роботизованих процесів. Та, мали змогу на власному "пальці" відчути роботу деяких пристроїв.
В державному аграрному університеті чекала не менш насичена та цікава програма. Відбулася презентація факультетів та спеціальностей  університету. Діти мали змогу познайомитися з музеєм ґрунтів та експозицію росту та розвитку рослин. А також, завітали до лабораторій якості сільськогосподарської продукції, де дізналися особливості технологій виготовлення йогуртів, кефірів, сиру, ковбас та іншого.
Також у цей день відбулося урочисте закриття Всеукраїнського форуму трудових учнівських об`єднань. Його учасники були нагороджені дипломами з відзнакою своїх досягнень під час форуму. Всіх привітав директор Одеського обласного гуманітарного центру Макосій Дмитро Іванович. Закриття продовжив концерт з номерів талановитої молоді, що відпочиває у дитячому центрі «Молода гвардія» та зразкового хореографічного колективу «Барвінок».
Щасливі та усміхнені діти з надією на нові зустрічі попрощалися з організаторами форуму та залишилися відпочивати під гостинним сонцем Одещини.

                                                                            ВІДКРИТТЯ ФОРУМУ

                                                                      ГРА-КВЕСТ АГРАРНИЙ МАРАФОН

                                                            ЕКСКУРСІЯ-ПРАКТИКУМ ДО ФІРМ "ЕВРІКА"  ТА СІНГЕНТА

ЕКСКУРСІЯ-ПРАКТИКУМ ДО ОНАХТ

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

                                                     

                                                                               ЗАКРИТТЯ ФОРУМУ

 

 

У РАМКАХ ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У ЛУЦЬКУ ВІДБУЛАСЯ ПОДІЯ НОВОГО ФОРМАТУ: І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЕКО-ХАКАТОН

Понад 40 учасників з різних областей України, а саме Києва, Волині, Кіровограда, Чернівців, Чернігова, Хмельницька, Тернополя, Рівного, Полтави, Одеси, Львова, Житомира, Сум, Запоріжжя, Херсона та Дніпропетровська, були об'єднані у 9 команд, які працювали над покращенням своїх проектів.

Наукова зустріч учнівської молоді проходила в рамках І Всеукраїнського молодіжного еко-хакатону «Нові технологічні рішення для сталого розвитку довкілля», який проходив 17-18 травня цього року на базі комунального закладу "Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 - природничий ліцей". Організаторами, якого були: Національний еколого-натуралістичний центр (Вербицький Володимир Валентинович), Волинський обласний еколого-натуралістичний центр (Остапчук Валентина Адамівна), Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (Вітренко Ельвіра Валентинівна).

Хакатон покликаний познайомити учасників з тим, як використовувати накопичені знання для розвитку та модернізації своїх проектів, продемонструвати, які теми і проекти особливо затребувані і в результаті надати можливість згенерувати креативні ідеї та розробити їх прототипи за один день. Учасникам Хакатону допомагали ментори: професійні екологи, фізики, біологи, хіміки та бізнесмени.

Як результат Гран-прі здобули юні науковці:

Ковбасюк Ярослав, учень Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей - ДНЗ» Одеської області;

Кіпчук Анна Миколаївна,

Закревський Олександр Сергійович, вихованці Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

 

Окрім основної мети – учасники мали можливість поспілкуватись між собою, обмінятись досвідом, познайомитись з професіоналами, набути досвіду участі в хакатоні та по закінченню отримати призи та дипломи про участь у заході.

Для нагородження призерів, фіналістів І Всеукраїнського молодіжного хакатону було залучено спонсорський призовий фонд (Ректор Академії рекреаційних технологій і права Сітовський Андрій Миколайович; директор приватного підприємства «Ефект» Бохонко Сергій Анатолійович; директор Луцького зоопарку Денисенко Людмила Петрівна; депутат Луцької міської ради Богонос Богдан Михайлович; депутат Луцької міської ради Безпятко Юрій Володимирович).

         

      

 

      

 

Про проведення ІІІ Всеукраїнського форуму юних екологів «Збережемо рідний край»

З 10 по 14 травня 2018 року в Українському дитячому центрі «Молода Гвардія» відбувся ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів України «Збережемо рідний край». В урочистому відкритті форуму, 10 травня, взяли участь діти з 22 областей України – переможці Всеукраїнських, обласних та районних конкурсів еколого-натуралістичного напряму роботи.

Учасників форуму зі сцени привітали Едуард Броніславович Лебединський, генеральний директор УДЦ «Молода Гвардія» та Макосій Дмитро Іванович, директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання. Представники областей України з прапорами своєї області пройшли урочистим маршем.

Після концерту відкрився фотовернісаж «Я – це ти, ти – це я!». На вернісажі були представлені роботи учасників обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» за темою «Раціональне природокористування». Також були виставлені цікаві світлини з улюблених куточків природи.

Цього ж дня пройшов природоохоронний квест «Зелений фургон», який був підготовлений педагогами еколого-натуралістичного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Юні екологи створили 11 команд, що включали дітей різного віку. Кожна команда вигадала свою назву та девіз.

Команди на старті отримали маршрутний лист, у якому, в певному порядку, було «закодовано» маршрут проходження квесту. Ведучий представив журі квесту, розповів про зміст завдань станцій та правила проходження дистанції.

По ходу гри команди проходили 16 станцій, де педагоги оцінювали правильність виконання завдань та заносили отримані бали в маршрутні листи. Ці станції включали завдання за декількома блоками: ботаніка, орнітологія, енергозбереження, народознавство, туризм, рухливі ігри та студія «Танцюють всі!».

Під час гри діти отримали комунікативні навички, вміння працювати в

 команді, вміння приймати рішення, збагатили свої знання з різних галузей.

Так, на станції «Можна чи не можна», діти створювали природоохоронні знаки, які демонстрували їх знання з охорони природи. Свої набуті знання про ці знаки учасники форуму використовували у конкурсі, який відбувся наступного дня.

На станції «Птах року» школярі доповнили свої знання про самого крупного голуба Європи - покутня, а станція «Птахосвіт» поповнила знання з різноманіття птахів.

«Ботанічна зупинка» та «Зелена аптека» розкрили дітям чарівний та різнобарвний світ рослин. Школярі показали свої знання у галузі визначення рослин, використання лікарських рослин.

11 травня у рамках ІІІ Всеукраїнський форум юних екологів України «Збережемо рідний край», юні екологи відвідали Одеську національну академію харчових технологій та Одеський національний політехнічний університет.

Ректор ОНАХТ, Єгоров Богдан Вікторович, щиро привітав учасників форуму. Він розповів про діяльність Академії та новітні технології, які активно використовуються у навчанні студентів. Дітям провели екскурсії до науково-технічної бібліотеки та екскурсії-практикуми по лабораторіях Академії. Учасників форуму ознайомили з новим сучасним обладнанням та напрямами діяльності  науково-дослідницьких лабораторій: технологій питної води, механіки і робототехніки.

В Одеському національному політехнічному університеті дітей привітали Климчук Олександр Андрійович, завідуючий кафедрою Теплових електростанцій і енергозберігаючих технологій, та Гушул Олена Василівна, інженер Центру трансферу технологій. Учасники форуму побачили та ознайомились з роботою сучасного обладнання ефективних енерготехнологій, а також із засобами збереження тепла та енергії вдома. Діти відвідали Центр енергоефективних технологій – майданчик для популяризації сучасних енергозберігаючих технологій серед школярів, а також взяли участь у квесті «Приклади спрощених інтерактивних моделей і конструкцій у сфері енергоефективності та їх застосування у позашкільній освіті».

12 травня пройшов конкурс «День Чорного моря». У конкурсі взяли участь 11 команд юних екологів.

Гра складалася з 2-х етапів та 4-х конкурсів.

На першому етапі гри команди розділилися на 3 експертні групи, капітани команд отримали завдання, та протягом заданого часу групи одночасно вирішували завдання.

1. «Геологічна вікторина» - учням потрібно було знайти відповідні контури країн-сусідок, що розташовані по берегах Чорного моря та розмістити їх на карті-схемі, а також знайти відповідні стяги та пари у національних костюмах країн-сусідок. Картки-завдання містили 4 питання щодо географії Чорного моря на які необхідно було знайти правильну відповідь.

2. «Знавці Чорного моря» - юні екологи працювали з картками-завданнями, де необхідно було знайти вірну відповідь. Питання були на знання особливостей біології та екології Чорного моря.

3. Конкурс листівок «Вітаємо вас на Чорному морі!». На листівці  команди відображали тему охорони та збереження Чорного моря, раціонального використання його ресурсів, правил поведінки під час відпочинку на морі.

Другий етап гри – творче завдання для всієї команди. Команди презентували невеличкий творчий виступ на тему «Ми любимо Чорне море». На березі моря діти створювали композицію з піску та природних матеріалів на морську тематику, а також презентували творчо перероблену або складену нову пісню про Чорне море. Діти проявили велику творчу винахідливість та завзятість, і за відведений час всі 11 команд підготували дружні та неповторні виступи. Оцінювалася командна робота, злагодженість виконання та компонент творчості.

14 травня відбулося урочисте закриття Всеукраїнського форуму юних екологів на базі Дитячого центру «Молода гвардія». Підведення підсумків роботи форуму та нагородження учасників форуму провели Макосій Дмитро Іванович, директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та Шулдик Ольга Олександровна, методист науково-методичного центру Українського дитячого центру «Молода гвардія». Переможцям та учасникам Форуму були вручені грамоти за перемогу у квесті «Зелений фургон» та конкурсі «День Чорного моря».

На честь закриття ІІІ Всеукраїнського форуму юних екологів відбулась урочиста концертна програма. У концерті взяли участь учасники Форуму та переможці обласного етапу конкурсу екологічної пропаганди «Земля – наш спільний дім» - колектив «Крапелька» Барабойської школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району, керівник Под’ячева Любов Леонідівна.

        

 

         

 

      

 

про  участь у Всеукраїнської олімпіаді «Dream-Eco»

13-14 квітня 2018 року в м. Київ пройшла IV Всеукраїнська олімпіада «Dream-Eco» (конкурс міжшкільних наукових проектів з питань захисту довкілля). Олімпіада проводилась Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Міжнародною школою «Меридіан».       

Учасники Олімпіади брали  участь у чотирьох номінаціях: якість довкілля, моє місто, ресурси та енергія, екологія та біорізноманіття.

         Всі  конкурсанти Одеської делегації (Бондаренко Назар, учень Таїрівської ЗОШ Овідіопольського району, Дюжинов В’ячеслав, учень Одеської ЗОШ № 40) нагороджені сертифікатами учасників IV Всеукраїнської олімпіади «Dream-Eco» (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького) та пам’ятними подарунками.

За підсумками роботи журі в номінації «Якість довкілля»  Бродовська Милана, учениця 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 (проект «Добування природних барвників та їх застосування в різних сферах діяльності людини») отримала перше місце. Керівник проекту Кристат Н.О., вчитель хімії Одеського навчально-виховного комплексу № 49. 

         

 

про участь у міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів «ІNFOMATRIX - 2018»

10 -13 травня  2018 року пройшов міжнародний конкурс комп’ютерних проектів «ІNFOMATRIX - 2018» у м. Бухарест (Румунія). Змагання проводились у 5 категоріях.

Загалом на міжнародному фіналі конкурсу виступили більше              500 учасників із 43 країн, які представили 339 проектів.

 Українська команда показала блискучий результат. Усі 11 проектів     13 учасників з України вибороли призові місця. В складі української делегації на міжнародному конкурсі були учні з м. Одеса та смт Тарутине.

 

За підсумками роботи журі конкурсу Каракян Афіна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради, посіла ІІ місце (срібна медаль) міжнародного конкурсу з авторською розробкою «Таємниця старого компасу» в категорії «Комп’ютерне мистецтво».

Золотарьова Марина, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради, отримала ІІІ місце (бронзова медаль) також в категорії «Комп’ютерне мистецтво»  з авторською розробкою «Байдужість». Керівники проектів - Пустовойт Олег Віталійович та Омельченко Алла Борисівна, вчителі інформатики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради.

 

Марунчак Софія, учениця 9 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад», отримала ІІІ місце (бронзова медаль) у категорії  «Короткометражний фільм» з авторською розробкою «Відчуй себе на місці іншої людини». Керівник проекту -  Фучеджи Тетяна Олександрівна, вчитель інформатики Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад».

      

ЗГІДНО НАКАЗУ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ від 26 квітня 2018 р. № 45

"Про підсумки заочного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує до участі у очному етапі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»,
що відбудеться 22 – 24 травня 2018 року, наступних учасників від Одеської області:

 

Секція: НАРОДОЗНАВСТВО ТА КРАЄЗНАВСТВО

 

Єфремова Аліна, 11 років, з роботою «Символіка української національної вишиванки» (Одеська область, Тарутинський НВК«ЗОШ І – ІІІ ступенів – ліцей – ДНЗ», керівник: Добинда Тетяна Миколаївна).

 

Секція: ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

Белуніна Еліна, 10 років, з роботою «Оксамитове мило» (Одеська область, Тарутинський район, НВК«ЗОШ І – ІІІ ступенів- ліцей – ДНЗ»,
керівник: Ковбасюк Олена Василівна).

 

Секція: Я І ПРИРОДА
 
Крижановська Ніна, 11 років, з роботою «Захист об’єктів соціальної інфраструктури села Тузла від абразії» (Одеська область, Татарбунарський район, Тузлівська ОТГ, НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – ліцей», керівник: Карпенко Інна Володимирівна).

 

 

Про  участь у ХХІІ Білоруській конференції учнів

 

23-25 лютого 2018 року пройшла ХХІІ Білоруська конференція учнів при підтримці Міністерства освіти Республіки Білорусь на базі Мінського державного обласного ліцею.

У ХХІІ Білоруській конференції взяли участь 164 учасника. Україну представляли сім школярів з мм. Одеса,  Чорноморськ, Суми. Делегацію очолювНЕНав Троцишин І.В., доктор технічних наук, професор ВОЛЗ Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова.

          За підсумками роботи жури конференції:

  • Дипломом І ступеню у категорії «Біологія» нагороджений Миронец Артем Євгенійович, учень 10 класу КЗ Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія – інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей», тема проекту «Компрофильні аксомицети національного парку «Деснянсько-сторогутський» та прилеглих територій»;
  •  Диплом ІІ ступеню у категорії «Біологія»  отримав Пономарьов Володимир Олександрович, учень 9 класу Чорноморської міської ради з роботою «Розробка мікробного препарату для утилізації пластикових відходів»;
  • Диплом ІІІ ступеню також у категорії «Інформатика»  отримав командний проект авторів: Іваніченко Олександр, учень 10 класу  Одеського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступеню № 49» та Бондаренко Адріана Романівна, учениця      9 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів» з роботою «Комп’ютерна модель терморегуляції   квіткової маточки –  програма «BIONA - 2».

 

          Командний проект «Автоматизація створення електронних документів відповідно до системи eHealth» (авторі: Череватий Андрій Олександрович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів» та Евтушенко Богдан Геннадійович, учень 10 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступеню № 49»; проект «Дослідження спектральної залежності феномену додаткового нагріву квіткового маточника при його інсоляції» (автор Черевата Юлія Олександрівна, учениця 11 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів»);  проект «Застосування комплексних чисел для вирішення діофантових рівнянь шляхом пошуку залежності між коефіцієнтами» (автор Супрун Юлія Олександрівна, учениця 11 класу КЗ «Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. героя РС О.А.Бутка») нагороджені заохочувальними відзнаками Білоруської конференції учнів Міністерства освіти Республіки Білорусь .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про  участь у Всеукраїнському конкурсі «Intel-Еко Україна»

 

З 6 по – 9 лютого 2018 року пройшов Всеукраїнський конкурс «Intel-Еко Україна», національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2018 (International Science and Engineering Fair), який проводився Міністерством освіти і науки України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ) та дирекцією освітніх програм INTEL.

У національному етапі взяли участь більше 200 школярів, які представляли  220 дослідницьких проектів з семи тематичних категорій:

  • біологія;
  • екологічна інженерія;
  • навколишнє середовище;
  • науки про Землю;
  • науки про людину;
  • хімічна та біологічна інженерія;
  • хімія та біохімія.

Програма заходу включала проведення:

  • відкритої стендової презентації – «Парад наукових проектів»;
  • роботи клубу фіналістів Intel ISEF;
  • Академії розвитку Intel ISEF в Україні (для наукових керівників та       викладачів);
  • майстер-класів стартапів;
  • шоу-вистава «Весела наука»;
  • навчальних тренінгів.

За підсумками роботи журі Всеукраїнського конкурсу:

      Усі  конкурсанти Одеської делегації  нагороджені сертифікатами учасників Всеукраїнського конкурсу «Intel-Еко Україна» (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького):

нагороджені дипломом IV ступеня учасників конкурсу «Intel-Еко Україна» за четверте місце за категоріями (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького та директора корпорації Intel в Україні Д.М. Калити):

  • Бугор Ольга Олегівна, учениця 11 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад»; тема проекту «Геометрія в характері людини»;
  • Беженар Артур Владиславович, учень 11 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад»; тема проекту «Геометрія в характері людини»;

нагороджений дипломом ІIІ ступеня учасників конкурсу «Intel-Еко Україна» за третє місце за категоріями (за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук В.В. Вербицького та директора корпорації Intel в Україні Д.М. Калити):

  • Плотницький Олег Кирилович, учень 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 81 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради, тема проекту «Натрій альгінат в отриманні капсульованих смаколіків».

Наукові керівники учнівських робіт фіналістів Гураль Лариса Сергіївна, к.т.н., доцент Одеської національної академії харчових технологій, Оврашко Ольга Іллівна, старший вчитель, спеціаліст вищої категорії, вчитель хімії Одеської загальноосвітньої школи № 81 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради, Фучеджи Тетяна Олександрівна, старший вчитель, спеціаліст вищої категорії Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний навчальний заклад», отримали подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про участь у  XVIІ Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт-2018» та національному етапі  Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів  «INFOMATRIX-2018»

 

21-23 лютого 2018 року пройшов XVIІ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт-2018» та Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів  «INFOMATRIX-2018», який проводився Міністерством освіти і науки України та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ).

За підсумками роботи журі:

І. нагороджені Дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України , цінними призами та заохочувальними сувенірами від компанії «Спілка автоматизаторів бізнесу», Державної служби інтелектуальної власності, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», журналу «Комп’ютер у школі та сім’ї», Благодійного фонду «Паросток» призери за перемогу у фіналі ІІ етапу ХVIІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2018» і національному етапі Міжнародного конкурсу «INFOMATRIX-2018»:

за І місце

в категорії «Ігрові програми»:

- Кривда Маргарита Володимирівна, учениця 8 класу Одеськоої спеціалізованої школи № 40, в номінації «Максимальна функціональність продукту»;

-   Тартаковський Лев Геннадійович, учень 7 класу Рішельєвського ліцею м. Одеса,  в номінації «Максимальна функціональність продукту»;

- Степаніденко Катерина Костянтинівна, учениця 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів, в номінації «Приз спонсорських симпатій»;

в категорії «Комп’ютерне мистецтво»:

- Каракян Афіна Володимирівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів, в номінації «Приз спонсорських симпатій»;

- Кучер Катерина Вікторівна, студентка ІІ курсу Інституту інформаційної безпеки, радіоелектроніки та телекомунікацій Одеського національного політехнічного університету, в номінації «Висока суспільно-корисна спрямованість»;

в категорії «Програмування»:

-   Дерменжи Данила Петрович, учень 11 класу опорного навчального закладу «Арцизький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія – міжшкільний навчально-виробничий комбінат – дошкільний навчальний заклад», в номінації «Стильність оформлення та якісний інтерфейс»;

в категорії «Навчальні програми»:

- Буяновський Олексій Валерійович, учень 11 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65, в номінації «Приз спонсорських симпатій»;

в категорії «Короткометражний фільм»:

- Марунчак Софія Володимирівна, учениця 9 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей-дошкільний навчальний заклад», в номінації «Неординарна творча розробка»;

 

за ІІ місце

в категорії «Ігрові програми»:

-  Сибірський Савва Миколайович, учень 8 класу Одеської загальноосвітньої школи  № 65 І-ІІІ ступенів, в номінації «Високий професійний рівень продукту»;   

в категорії «Комп’ютерне мистецтво»:

- Корнієнко Денис Олександрович, учень 11 класу загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів м. Ізмаїл, в номінації «Неординарна творча розробка»;

- Золотарьова Марина Ігорівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65, в номінації «Висока суспільно-корисна спрямованість»;

в категорії «Анімаційні програми»:

- Кєбап Марія В’ячеславівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65, в номінації «Високий професійний рівень продукту»;  

- Максименко Максим Сергійович, учень 5 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62, в номінації «Юна надія»;

- Максименко Микола Сергійович, учень 7 класу Рішельєвського ліцею м. Одеса в номінації «Максимальна функціональність продукту», в номінації «Стильність оформлення та якісний інтерфейс»;  

за ІІІ місце

в категорії «Ігрові програми»:

- Іксар Максим Володимирович, учень 10 класу Одеської приватної школи «Астр», в номінації «Стильність оформлення та якісний інтерфейс»; 

Тартаковський Лев Геннадійович, учень 7 класу Рішельєвського ліцею м. Одеса,  в номінації «Паперовий літак», в номінації «Юна надія»;  

- Кривда Маргарита Володимирівна, учениця 8 класу Одеської спеціалізованої школи № 40, в номінації «Висока суспільно корисна спрямованість»;

- Тартаковський Артем Геннадійович, учень 6 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія № 2- спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради», в номінації «Стильність оформлення та якісний інтерфейс»;  

в категорії «Анімаційні програми»:

- Заїка Юрій Володимирович, учень 6 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62, у номінації «Юна надія»;

В категорії «Програмування»:

- Евтушенко Богдан Геннадійович, учень 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 49» у номінації «Високий рівень застосування сучасних інформаційних технологій»;

- Череватий Андрій Олександрович, учень 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів», у номінації «Високий рівень застосування сучасних інформаційних технологій»;

- Бондаренко Адріана Романівна, учениця 9 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів», у номінації  «Висока суспільно-корисна спрямованість»;

- Іваніченко Олександр Олександрович, учень 10 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», у номінації  «Висока суспільно-корисна спрямованість»;

- Черевата Юлія Олександрівна, учениця 11 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів», у номінації  «Висока суспільно-корисна спрямованість»;

- Куруч Андрій Іванович, учень 10 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад», у номінації «Неординарна творча розробка»;

В категорії «Web-розробки»:

- Кириллова Софія Кирилівна, учениця 8 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в номінації «Максимальна функціональність продукту»;

В категорії «Програмування»:

- Анищенко Микита Олександрович, студент І курсу кафедри «Інформаційних систем» факультету «Інститут комп’ютерних систем» Одеського національного політехнічного університету, в номінації «Висока суспільно-корисна спрямованість».

 

Проект «Навчальна гра з використанням технологій АR» (розробник Дерменжи Данило Петрович) був нагороджений грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  у номінації «Приз глядацьких симпатій». 

 

Отримали подяку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоди за науково-педагогічний супровід учнівських і студентських делегацій:

-         Фучеджи Тетяна Олександрівна, вчитель інформатики Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад»;

-         Богатирьова Наталія Петрівна, вчитель інформатики та математики опорного навчального закладу «Арцизький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 –гімназія – міжшкільний навчальний комбінат – дошкільний навчальний заклад» Арцизькой районної ради;

-         Пустовойт Олег Віталійович, вчитель інформатики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

-         Омельченко Алла Борисівна, вчитель інформатики Одеської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 65 Одеської міської ради;

-         Даньо Людмила Павлівна, вчитель фізики Одеського навчально-виховного комплексу «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради.

 

Отримали сертифікати – запрошення на участь у фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2018» у м. Бухарест (Румунія):

-  Марунчак Софія Володимирівна, ученицю 9 класу Тарутинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ліцей-дошкільний навчальний заклад»;

-    Золотарьова Марина Ігорівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65 ;

-    Каракян Афіна Володимирівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65 І-ІІІ ступенів ;

-    Кєбап Марія В’ячеславівна, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 65. 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОЧНІ ЕТАПИ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНКУРСІВ ВИНАХІДНИЦЬКИХ І РАЦІОНАЛІЗАТОРСЬКИХ ПРОЕКТІВ ТА ЮНИХ ЗООЛОГІВ І ТВАРИННИКІВ

З 29 січня по 2 лютого 2018 року пройшли очні етапи Всеукраїнських конкурсів винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 16 до 23 років включно) та юних зоологів і тваринників. Заходи проходили на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Київ У конкурсі взяли участь 6 учнів з міст Одеса та Чорноморськ. Переможцями стали:

у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів:

І місце: Ковальов Андрій, учень 10 класу Чорноморської гімназії № 1, в категорії «Хімія»,

ІІІ місце: Мартиновська Валерія та Василенко Крістіна, учениці 10 класу Юридичного ліцею, вихованки гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру, в секції «Біологія»;

у Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників:

ІІ місце: Сокерчак Євгеній, учень 7 класу Чорноморської гімназії № 1, на секції «Зоологія»,

ІІ місце: Гусак-Шкловська Злата Майя та Юрченко Іван, учні 10 класу, вихованці гуртка «Юний науковець» Одеського обласного гуманітарного центру, на секції «Тваринництво».

 

ВІТАЄМО НАШІХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

                                                              

                          

 

 

 

ВІДБУВСЯ ФІНАЛ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ МОЛОДІЖНИХ ПРОЕКТІВ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ «ЕНЕРГІЯ І СЕРЕДОВИЩЕ»

З 14 по 16 лютого 2018 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище».  У заході взяли участь 3 учня з міста Одеса та Болградського району.  

Дипломами ІІ ступеня нагородили:

Номінація Проект «Моє енергетичне рішення»:

Кравчук Дарію, ученицю 11 класу Одеської загальноосвітньої школи № 92 I-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області з роботою: «Енергозбереження в школі – все в наших руках!».

Номінація Інформування суспільства / пропаганда енергоефективності:

Терпіловську Єву, вихованку гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості, учениці 7 класу Голицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад» Одеської області з роботою: «Дні енергозбереження в Голицькому НВК».

 

ВІТАЄМО НАШІХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

 

       Фото Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.Фото Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.