Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання

 

Спортивно-технічний відділ

 

     Науково-технічний підрозділ

Обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (дистанційно).
у травні-червні 2020 року було організовано та проведено обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (дистанційно).
У виставках-конкурсах взяли участь виховаці закладів освіти міст Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Теплодар та Чорноморськ, майже всіх районів області, Березівська, Великомихайлівська, Дальницька, Кілійська, Окнянська та Ширяївська об’єднані територіальні громади, Малиновський, Приморський та Суворовський райони міста Одеса.
Журі, проаналізувавши надані на виставки-конкурси роботи, відзначило високий рівень їх виконання, відповідність технічним, естетичним та експозиційним вимогам. Учасники продемонстрували майстерність виконання, художній смак, розуміння теми конкурсу та різноманітність в техніці виконання.

 

На обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» представлено 827 експонатів, виконаних 761 вихованцем. До участі у Всеукраїнському етапі направлено 74 роботи.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!» представлено 127 робіт, виконаних 140 вихованцями. До участі у Всеукраїнському етапі направлено 27 робіт.

 

 

 

 

Фільм про виставку "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!"можна подивитись тут:

https://drive.google.com/file/d/16JQWZwEKef2J1Qr60e7keynLYcjE0o-S/view?usp=sharing

 

           

 

 

 

 

27 жовтня 2019 року науково-технічним підрозділом проведено обласний семінар-практикум керівників авіа- та ракетомодельних гуртків на тему: «Підготовка гумомоторних моделей F1B та F1G, стартового обладнання та спортсменів до участі у змаганнях».

В роботі семінару взяли участь 11 представників з таких закладів: комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Роздільнянського центру технічної творчості дітей та учнівської молоді, комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості», комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор», комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості», Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

 

 

Роботу семінару розпочала завідуюча спортивно-технічним відділом Центру Ялина Д.О. з висвітлення завдань закладів позашкільної освіти з розвитку гуртків науково-технічного напряму в світлі рішень з реалізації Концепції нової української школи.

Керівники авіа- та ракетомодельних гуртків Центру Шевченко Ю.А. та Сьомін Г.П. ознайомили учасників семінару з характеристиками авіамодельних гум та гумовими двигунами для літаючих моделей чемпіонатних класів, особливостями їх зберігання та експлуатації, а також з конструктивними особливостями механічних таймерів для гумомоторних моделей.

 

 

 

 

 

Про технічні вимоги та правила проведення змагань моделей F1B та F1G та можливість впровадження даних класів до програми обласних змагань розповів керівник ракетомодельних гуртків Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ Юфрос О.В. Поділився досвідом щодо підготовки стартового обладнання (пристосування та інструментів) до змагань керівник авіамодельних гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» Самсонов В.А.

 

 

 

 

 

На тему психофізіологічної та спеціальної фізичної підготовки спортсменів до участі

у змаганнях лекцію прочитала Яровенчук І.А., завідуюча конструкторським відділом Центру.

 

 

 

 

На семінарі внесені зміни, уточнення та доповнення до умов проведення обласних

етапів Всеукраїнських змагань учнівської молоді з авіа- та ракетомодельного спорту

та затверджено календар обласних змагань на 2019-2020 навчальний рік та 2020 календарний рік.

Під час проведення «круглого столу» були підведені підсумки роботи семінару

та відбувся обмін досвідом роботи керівників гуртків.

 

 

 

 

Обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з картингу «Кубок Шахматова Ф.В.»

 

05 жовтня 2019 року науково-технічним підрозділом Центру проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з картингу «Кубок Шахматова Ф.В.» (шосейно-кільцеві перегони), в яких взяли участь 29 представників з Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та окремі спортсмени з міста Олешки Херсонської області.

         Змагання проводились на машинах з об’ємом двигуна до 50см3  у класах «Піонер-Н-міні», «Піонер-Н», «Піонер-Б» та «Кадет».

 

 

Перехідний Кубок та диплом І супеня Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання отримала команда Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Кузьмінецький Юрій Васильович).

 

 
   

 

 

В особистому заліку дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено:

У класі «Піонер-Н-міні»:

  • І місце –Шибінський Богдан (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);
  • ІІ місце – Козленко Денис (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

У класі «Піонер-Н»:

  • І місце – Нікітін Данило (м.Олешки, Херсонська область); 
  • ІІ місце – Терзіогло Ярослав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

У класі «Піонер-Б»:

  • І місце – Терзіогло Ярослав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);
  • ІІ місце – Козленко Денис (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);
  • ІІІ місце – Акімов Станіслав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

У класі «Кадет»:

  • І місце – Терзіогло Ярослав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);
  • І місце – Опанасенко Вікторія (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);
  • ІІ місце – Чулков Віталій (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

 

 

 

 

 

Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з судномодельного спорту («NS» - моделі до 600 мм) (ІV ранг) та

Чемпіонат України з судномодельного спорту, моделі секції «NS».

 

З 26 до 30 червня 2019 року в місті Коростишів Житомирської області Українським державним центром позашкільної освіти за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України спільно з громадською організацією "Федерація судномоделізму і судномодельного спорту України" проведено Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з судномодельного спорту («NS» - моделі до 600 мм) (ІV ранг) та Чемпіонат України з судномодельного спорту, моделі секції «NS».

 

 

У змаганнях взяли участь 16 команд (110 учасників) з різних куточків України. Честь Одеської області захищала збірна команда з Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» міста Білгород-Дністровський, Біляївського районного будинку дитячої та юнацької творчості та Обласного осередку Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України в Одеській області у складі:

керівник команди – Поваренко Леонід Іванович,

тренер команди – Макаренко Віктор Пилипович,

суддя – Гошко Вадим Михайлович,

учасники – Рослий Михайло, Андріяшик Тихін, Микитюк Ярослав, Христодоров Іван, Кравченко Сергій, Довганюк Володимир.

 

 

 

 

 

 

Результатом запеклої боротьби для наших спортсменів стало І місце у комадному заліку Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді (юніори) з судномодельного спорту («NS» - моделі до 600 мм) (ІV ранг) та чисельні призові місця в особистому заліку, а саме: 

Андріяшик Тихін –ІІ місце у класі моделей F4A;

Рослий Михайло - ІІ місце у класі моделей ЕН-600, ІІІ місце у класі моделей F2А;

Христодоров Іван - ІІІ місце у класі моделей F4/ВС;

Довганюк Володимир ІІ місце у класі моделей ЕL-600;

 

Результати участі у Чемпіонаті України:

Довганюк Володимир - ІІІ місце у класі моделей F2U;

Христодоров Іван - ІІІ місце у класі моделей F4/ВС;

Рослий Михайло -  І місце у класі моделей F2U; І місце у класі моделей F2В, ІІ місце у класі моделей F4А.

Вітаємо переможців та призерів Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту, а також вітаємо юного судномоделіста Рослого Михайла, який виконав нормативи та став майстром спорту.

Бажаємо юним спортсменам успіхів у підкоренні нових вершин!

 


 

 

 

Обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту («NS» - моделі до 600 мм)

 

 

14-15 червня 2019 року проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту («NS» - моделі до 600 мм) у двох вікових категоріях: старшій (від 15 до 18 років з моделями класів: ЕК-600, EL-600, ЕН-600, F4-В/С, F2-U; F4-А FSR-mini, FSR-standart, FSR-mini team, F3-E, F1-E) та молодшій (до 15 років з моделями класів: ЕК-600, ЕН-600, ЕХ-600, F4-А).

 

 

 

У змаганнях взяли участь 75 представників з 97 моделями у складі 14 команд з закладів освіти: Біляївський Будинок дитячої та юнацької творчості, Комунальний заклад «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський, станція юних техніків м. Ізмаїл, Ренійська районна станція юних техніків, Роздільнянський центр творчості дітей та учнівської молоді та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання. 

 

 

 

 

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено команди, які посіли І,ІІ,ІІІ місця у командному заліку:

у молодшій віковій категорії:

-         І місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.).

-         ІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.);

-         ІІІ місце – команда Роздільнянського центру творчості дітей та учнівської молоді (керівник Юрʼєв І.В.);

у старшій віковій категорії

в класі моделей-копій

-         І місце – команда Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Поваренко Л.І.);

-         ІІ місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.).

-         ІІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.);

в класі радіокерованих моделей

-         І місце – команда Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Поваренко Л.І.);

-         ІІ місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.).

ІІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.).

 

 

 

 

21 квітня, 12, 19 та 26 травня 2019 року у м.Одеса відбулися І, ІІ, ІІІ та IV тури обласного етапу Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту (радіокеровані та метальні моделі)»

 

У І турі змагань взяли участь 22 представники з 9 моделями (гоночними) у складі 3 команд із закладів позашкільної освіти: комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор», Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ, комунальний заклад «Саратський районний будинок дитячої та юнацької творчості» та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання.

 

 

 

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено учасників, які посіли І,ІІ та ІІІ місця в особистому заліку:

у класі гоночних моделей (F-5-D):

  • І ступеня – Вєтєва Олександра, пілота та Ольмезова Володимира, механіка (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  • II ступеня  Молодана Сергія, пілота та Москаленка Кирила, механіка (команда № 1 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ);
  • III ступеня – Гусєва Олександра, пілота та Соколова Олександра, механіка (команда комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої та юнацької творчості»).

 

 

У ІІ турі змагань взяли участь 15 представників з 6 моделями-напівкопіями у складі 2 команд із закладів позашкільної освіти: комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор», Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ.

 

 

У класі моделей напівкопій медалями та дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  нагороджено:

-   І cтупеня – Вєтєва Олександра (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);

-   ІІ ступеня – Молодана Сергія (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ);

-   ІІІ cтупеня – Ольмезова Володимира (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»).

 

За результатами І та ІІ турів в загальнокомандному заліку місця розподілилися:

  • І місце – команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» (керівник Гаврилов І. О.);
  • ІІ місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ (керівник Юфрос О. В.);
  • IIІ місце – команда комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої та юнацької творчості» (керівник Цуркан В. І.).

 

 

У ІІІ турі змагань взяли участь 21 представник з 6 моделями повітряного бою у складі 3 команд із закладів позашкільної освіти: комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор», Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ, комунальний заклад «Саратський районний будинок дитячої та юнацької творчості».

 

у класі моделей повітряного бою медалями та дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  відповідних ступенів нагороджено:  :

-   І ступеня – Гусєва Олександра (команда комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої та юнацької творчості»);

-   IІ ступеня – Москаленка Кирила (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);

-   ІІІ ступеня – Вєтєва Олександра (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»).

 

 

У IV турі змагань взяли участь 47 представників з 58 моделями метальних планерів у складі 8 команд із закладів позашкільної освіти: комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор та «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості», комунальний заклад «Міський центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Роздільнянський Центр творчості дітей та учнівської молоді, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання, авіамодельний гурток «Соколи» м.Вознесенськ, Миколаївська область.

 

 

 

 У загальнокомандному заліку в IV турі місця вибороли:

  • І місце – команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» (керівник Самсонов В.А. .).
  • ІІ місце – команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості» (керівник Романчеко В.Г.);
  • IIІ місце – команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання команди (керівник Шевченко Ю.А.).

  У особистому заліку медалями та дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  відповідних ступенів нагороджено:  

у класі метальних моделей (молодша вікова категорія):

  • І ступеня – Гольмова Івана (команда №2 Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання команди);
  • ІІ ступеня – Ковтуна Микиту (команда №2 Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання команди);
  •  IIІ ступеня – Горбатенка Аміра (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»).

у класі метальних моделей (загальний залік):

  • І ступеня – Гольмова Івана (команда №2 Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання команди);
  • ІІ ступеня – Круль Ігоря (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості»);
  • IIІ ступеня – Конопіна Дениса (авіамодельний гурток «Соколи» м.Вознесенськ, Миколаївська область).

 

       
       

 у класі імпульсних моделей (молодша вікова категорія):

  • І ступеня – Гергієва Олександра (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  • ІІ ступеня – Кутирева Даніїла (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  • IIІ ступеня – Горбатенка Аміра (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»).

у класі імпульсних моделей (загальний залік):

  • І ступеня – Гергієва Олександр (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  • ІІ ступеня – Схеперса Тимофія (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  • IIІ ступеня – Кутирева Даніїла (команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);
  •  

 

 

 

 


 

Обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів

 

12 травня 2019 року у м. Одеса проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів, у якому взяли участь 16 представників з 16 моделлю у складі 2-х команд із закладів позашкільної освіти: Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання.

 

 

У командному заліку місця розподілились:

  • І місцекоманда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ (керівник Юфрос О. В.);
  • ІІ місце – команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (керівник Шевченко Ю. А.).

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено переможців в особистому заліку обласного етапу Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів:

у класі моделей S3A:

  • І ступеняФорцізі Артура (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);
  • II ступеня – Гольмова Івана (команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання);

 

  • ІII ступеня – Ковтуна Микиту (команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання);

у класі моделей S6A:

  • І ступеня Леоненка Андрія (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);
  • ІІ ступеня Пилипчука Іллю (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);
  • III ступеня Закревського Олександра (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);

у класі моделей S7:

  • І ступеня Леоненка Андрія (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);
  • II ступеня Закревського Олександра (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ).

 

 

 

 

22-24 березня 2019 року на базі Ізмаїльської міської станції юних техніків відбувся обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань з автомодельного спорту (трасові моделі), у якому взяли участь 24 представники з 72 моделями чотирьох спортивних класів у складі 6 команд з Ізмаїльської міської станції юних техніків (4 команди), Комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Кодима (1 команда) та Ренійської районної станції юних техніків (1 команда).

 

   

 

 

 

 

 В загальнокомандному заліку місця розподілилися:

    І місце – команда Ізмаїльської міської станції юних техніків (керівник Бєловол Юрій Мойсейович);

 

       
 

  

 

 

ІІ місце – команда Комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Кодима (керівник Закревський Олександр Іванович);

 

 

 

 ІІ місце – команда Ренійської районної станції юних техніків

 

(керівник Сергєєв Віктор Петрович).

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03 лютого 2019 року на базі Одеської загальноосвітньої школи №100 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради відбувся обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту (мікромоделі та найпростіші)», в яких взяли участь 49 представників у складі 6 команд із 45 моделями 4 спортивних класів із комунальних позашкільних навчальних закладів «Одеська станція юних техніків «Аматор» та «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості», Комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Роздільнянського Центру творчості дітей та учнівської молоді, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

На підставі рішення головної суддівської колегії та протоколів змагань в загальнокомандному заліку місця розподілились:

І місце - команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» (керівник Самсонов В.А.);

II місце - команда комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості» (керівник Романченко В.Г.);

ІII місце - команда Міського центру дитячої творчості м. Білгород-Дністровський (керівник Сотніков І.В.).

 

 

 

 

 

 

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено учасників, які посіли І,ІІ,ІІІ місця в особистому заліку:

У класі моделей F1D:

І місце – Васильєв Андрій (Міський центр дитячої творчості м. Білгород-Дністровський);

ІІ місце – Куліков Владислав (Одеська станція юних техніків «Аматор»);

ІІІ місце – Круль Ілля (Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості»).

У класі  моделей F1L:

І місце – Маєвський Юлій (Одеська станція юних техніків «Аматор»);

ІІ місце – Круль Ігор (Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості»);

ІІІ місце – Васильєв Андрій (Міський центр дитячої творчості м. Білгород-Дністровський).

У класі  моделей F1М – 460:

І місце – Маєвський Юлій (Одеська станція юних техніків «Аматор»);

ІІ місце – Сюпюр Костянтин (Міський центр дитячої творчості м. Білгород-Дністровський);

ІІІ місце – Цехмейстер Артем (Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості).

У класі  моделей F1М – 250:

І місце – Схеперс Тимофій (Одеська станція юних техніків «Аматор»);

ІІ місце – Кольчак Максим (Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості).

ІІІ місце – Білан Владислав (команда №1 Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання).

Грамотами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за підготовку призерів обласних змагань, вагомий внесок у розвиток авіамодельного спорту та плідну виховну роботу з учнівською молоддю нагороджено:

  • Самсонова Віктора Анатолійовича, керівника авіамодельних гуртків Одеської станції юних техніків «Аматор»;
  • Романченка Володимира Григоровича, керівника авіамодельних гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості»;
  • Сотнікова Ігоря Вікторовича, керівника авіамодельних гуртків Комунального закладу «Міський центр дитячої творчості м. Білгород-Дністровський.

Директору Одеської загальноосвітньої школи №100 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради, Паламарчук Олені Миколаївні, висловлено подяку за допомогу в організації та проведенні змагань.

 

 

 

03 листопада на базі науково-технічного підрозділу Одеського обласного центру позашкільнї освіти та виховання проведено семінар-нараду керівників судномодельних гуртків позашкільних закладів освіти за темою: «Вимоги до організації роботи у гуртках судномоделювання вищого рівня».

В роботі семінару взяли участь 9 представників з Комунального закладу «Міський Центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Біляївського районного Центру дитячої та юнацької творчості, комунального позашкільного навчального закладу «Чорноморська флотилія юних моряків», Центру творчості дітей та учнівської молоді Роздільнянського району, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та Одеського обласного осередку Федерації судномоделізму та судномодельного спорту України.

 

 

Роботу семінару розпочала завідуюча спортивно-технічним відділом Центру Ялина Дарія Олександрівна з висвітлення завдань закладів позашкільної освіти з розвитку гуртків науково-технічного напряму в світлі рішень з реалізації Концепції нової української школи.

 

 

 

Головним питанням роботи семінару був розгляд вимог до організації роботи у гуртках судномоделювання вищого рівня. (Лектор - Поваренко Леонід Іванович, керівник судномодельних гуртків Центру).


 

З формами організації занять, здійсненням індівідуального та діференційного підходу в позашкільній освіті слухачів ознайомив керівник судномодельних гуртків Комунального закладу «Міський Центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський Макаренко Віктор Пилипович. 

 

 

Про використання елементарної діагностики втомлюваності вихованців на заняттях розповіла Яровенчук Ірина Анатоліївна, методист спортивно-технічного віддлу Центру.

Досвідом участі у Чемпіонаті України з судномодельного спорту та Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з судномодельного спорту у 2018 році поділилися керівник збірної команди Одеської області Поваренко Ленід Іванович та суддя І категорії - Макаренко Віктор Пилипович. На семінарі проаналізовано стан розвитку судномодельного спорту в області, внесені зміни та уточнення до проекту умов проведення обласного етапу Всеукраїнських змагань учнівської молоді з судномодельного спорту та затверджено календар обласних масових заходів на 2018-2019 навчальний рік та 2019 календарний рік.


 

Під час проведення «круглого столу» були підведені підсумки роботи семінару, відбувся обмін досвідом роботи керівників гуртків.


 

 

30 вересня 2018 року науково-технічним підрозділом Центру проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учні вської молоді з картингу «Кубок Шахматова Ф.В.» (шосейно-кільцеві перегони), в яких взяли участь 22 представники з Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та окремі спортсмени з міст: Енергодар, Олешки, Херсон, Чорноморськ та Одеса. Змагання проводились на машинах з об’ємом двигуна до 50см3 у класах «Піонер-Н-міні», «Піонер-Н», «Піонер-Б»та «Кадет».

 

Урочисте відкриття змагань

 

 

 

 

 

Старт!

 

Перехідний Кубок та диплом І супеня Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання отримала команда Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Кузьмінецький Юрій Васильович).

 

 

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено учасників які посіли І, ІІ, ІІІ місця в особистому заліку:

У класі «Піонер-Н-міні»:

І місце –Путря Михайло (м. Херсон);

ІІ місце – Нікітін Данило (м.Олешки, Херсонська область);

ІІІ місце – Козленко Денис (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

У класі «Піонер-Н»:

І місце – Купрієнко Ілля (м.Одеса); І

ІІ місце – Терзіогло Ярослав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);

ІІІ місце – Катречко Марина (м.Енергодар).

У класі «Піонер-Б»:

І місце – Терзіогло Ярослав (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості);

ІІ місце – Козленко Денис (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

У класі «Кадет»:

 

І місце – Чулков Віталій (Біляївський будинок дитячої та юнацької творчості).

 

 

Переможець у класі "Піонер-Б" Терзіогло Ярослав отримує нагороду від директора Центру Макосія Дмитра Івановича

 

 

Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено Кузьмінецького Юрія Васильовича, керівника гуртків картингу Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості, за значний внесок у розвиток автоспорту (картинг) та виховну роботу з учнівською молоддю.

 

 

 

 

 

 

28-30 червня проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту: «NS» - моделі до 600 мм у двох вікових категоріях: старшій (від 15 до 18 років) та молодшій (до 15 років). У змаганнях взяли участь 70 представників з 76 моделями у складі 13 команд з закладів освіти: Біляївський Будинок дитячої та юнацької творчості, Комунальний заклад «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський, станція юних техніків м. Ізмаїл, Ренійська районна станція юних техніків, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання. На підставі рішення Головної суддівської колегії та протоколів змагань дипломами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено команди, які посіли І,ІІ,ІІІ місця у командному заліку:

у молодшій віковій категорії: І місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.); ІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.); ІІІ місце – команда Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Поваренко Л.І.);

у старшій віковій категорії

в класі моделей-копій: І місце – команда Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Поваренко Л.І.); ІІ місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.);ІІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.);

в класі радіокерованих моделей: І місце – команда Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Поваренко Л.І.); ІІ місце – команда комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський (керівник Макаренко В.П.); ІІІ місце – команда Станції юних техніків м. Ізмаїл (керівник Шевченко В.М.).

Грамотами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за значний внесок у розвиток судномодельного спорту серед учнівської молоді нагороджено: Макаренка Віктора Пилиповича, керівника судномодельних гуртків комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м.Білгород-Дністровський; Поваренка Леоніда Івановича, керівника судномодельних гуртків Біляївського Будинку дитячої та юнацької творчості; Шевченка Віктора Миколайовича, керівника судномодельних гуртків Станції юних техніків м. Ізмаїл; Узуна Євгена Степановича, керівника судномодельних гуртків Ренійської районної станції юних техніків.

 

 

 

 

 

 

29 квітня, 06 та 13 травня 2018 року на базі комунального підприємства «Городское капитальное строительство» (м. Одеса, Тираспольське шосе, 22-г) відбувся обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту (радіокеровані моделі).

 

У змаганнях взяли участь 40 представників з 21 моделлю (гоночними, напівкопіями та повітряного бою) у складі 3 команд із закладів позашкільної освіти: Комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор», Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання.

 

У загальнокомандному заліку місця розподілилися:

- І місце – команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» (керівник Гаврилов І. О.);

- ІІ місце – команда № 1 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ (керівник Юфрос О. В.);

- ІІІ місце – команда № 2 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ (керівник Котенко Н. А.).

В особистому заліку місця розподілилися:

у класі моделей напівкопій:

  • І місце Вєтєв Олександр (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);

  • ІІ місце Порфіров Рустам (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);

  • IІI місце – Молодан Сергій (команда №1 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ);

 

 

 

у класі моделей повітряного бою:

  •  І місце Закревський Микола (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);

  • ІІ місце Вєтєв Олександр (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»);

  • IІI місце – Молодан Сергій (команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ);

у класі гоночних моделей (F-5-D):

 

  • І місцеМолодан Сергій, пілот та Закревський Микола, механік (команда № 1 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ);

  • II місце Закревський Микола, пілот та Закревський Олександр, механік (команда № 1 Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м.Чорноморськ);

  • III місце – Вєтєв Олександр, пілот та Порфіров Рустам, механік (команда Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор»).

 

 

 

 

06 травня 2018 року на базі комунального підприємства «Городское капитальное строительство» (м. Одеса, Тираспольське шосе, 22-г) відбувся обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів.

У змаганнях взяли участь 25 представників з 31 моделлю у складі 3-х команд із закладів позашкільної освіти: Ананьївський районний Центр позашкільної освіти та виховання, Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання.

 

В загальнокомандному заліку місця розподілилися:

- І місце – команда Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ (керівник Юфрос О. В.);І

- ІІ місце – команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (керівник Шевченко Ю. А.);

- ІІІ місце – команда Ананьївського районного Центру позашкільної освіти та виховання (керівник Петров О. П.).

 

 

 

30 березня - 01 квітня 2018 року

 

 

 

 

нагородження переможців

 

 

 

 

 

 

 

17 листопада». Зміни у правилах проведення змагань даного класу».

В роботі семінару взяли участь 8 представників з Комунального закладу «Міський Центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Центру творчості дітей та учнівської молоді Роздільнянського району, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та Одеського обласного осередку Федерації судномоделізму та судномодельного спорту України.

Головним питанням роботи семінару був розгляд вимог до судномоделей класу «FSR. (Лектор - Поваренко Л.І., керівник судномодельних гуртків Центру).

 

Керівник судномодельних гуртків Комунального закладу «Міський Центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський Макаренко В.П. ознайомив слухачів зі змінами у правилах проведення змагань класу «NS».

Було проаналізовано стан розвитку судномодельного спорту в області, внесено зміни, затверджено «Інформаційно-методичні матеріали щодо проведення обласного етапу Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з судномодельного спорту у 2018 році» та розглянуто можливість проведення цих змагань на базі Ізмаїльської міської станції юних техніків.

Керівники судномодельних гуртків Поваренко Л.І. (ОГЦПОВ) і Макаренко В.П. (Білгород-Дністровський МЦДТ) поділилися досвідом участі у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з судномодельного спорту («NS»- моделі до 600 мм) у 2017 році (м. Боярка Київської області).

 

З метою популяризації та пропаганди судномоделізму, обміну досвідом роботи серед учнів і керівників гуртків Поваренко Л.І. запропонував започаткувати змагання зі стендового моделювання: судномоделі класу «С» на Кубок Одеської області,  як обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу з історико-технічного стендового моделювання.

Методисти спортивно-технічного відділу Почотова І.Б. та Яровенчук І.А. ознайомили слухачів з вимогами до оформлення документації обласного етапу змагань, можливістю впровадження STEM- освіти у роботу судномодельних гуртків та правилами техніки безпеки під час тренувань і проведення змагань на воді.

 

Голова Одеського обласного осередку Федерації судномоделізму та судномодельного спорту України Гошко В.М. виступив з пропозицією про співпрацю: проведення лекцій та майстер-класів для вихованців судномодельних гуртків області.

 

Завідуюча відділом                                                                     М.В. Нєдєлєва

 

 

Відповідно до плану роботи Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання на 2017 рік, затвердженому наказом Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації          від 20 лютого 2017 року № 47-ОД, 08 жовтня 2017 року на базі науково-технічного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання відбувся обласний семінар-практикум керівників авіа- та ракетомодельних гуртків на тему: «Проектування, технологія виготовлення та регулювання моделі гелікоптера з гумовим двигуном».

В роботі семінару взяли участь 15 представників з таких закладів: Ананьївського центру позашкільної освіти та виховання, Комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ (ЦНТТУМ                        м. Чорноморськ), Роздільнянського центру технічної творчості дітей та учнівської молоді, комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості» (Саратський БДТ), комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор», комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості» (ОМПДЮТ), Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (ООГЦПОВ).

Головним питанням роботи семінару було обговорення прийомів проектування на ПК моделі гелікоптера з гумовим двигуном, яке висвітлив керівник авіамодельних гуртків КПНЗ «ОСЮТ «Аматор» Самсонов В.А.        Сьомін Г.П., керівник авіамодельних гуртків ООГЦПОВ, поділився досвідом щодо технологій виготовлення моделі гелікоптера, методики та способів вирізування й складання моделі. Шевченко Ю.А., керівник авіа- та ракетомодельних гуртків ООГЦПОВ, розповів про прийоми регулювання моделі гелікоптера.

Аналіз стану розвитку авіа- та ракетомодельного спорту в області провела Яровенчук І.А., методист спортивно-технічного відділу Центру.

На семінарі внесені зміни, уточнення та доповнення до «Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведенняобласних етапів Всеукраїнських змагань учнівської молоді з авіа- та ракетомодельного спорту» та затверджено календар міських та обласних змагань на 2017-2018 навчальний рік та 2018 календарний рік.

Про особливості фізичної та психологічної підготовки спортсменів до участі у змаганнях слухачів ознайомила методист ООГЦПОВ Почотова І.Б.

Завідуюча спортивно-технічним відділом Центру Нєдєлєва М.В. провела  «круглий стіл», на якому були підведені підсумки роботи семінару та відбувся обмін досвідом роботи.

 

 

 

30 вересня 2017 року науково-технічним підрозділом Центру на тимчасовій трасі (Одеська область, Овідіопольський район, с.Авангард) було проведено обласний етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з картингу «Кубок Шахматова Ф.В.» (шосейно-кільцеві перегони), в яких взяли участь 28 представників у складі команд Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості (Біляївський БДЮТ), Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (ОГЦПОВ) та окремі спортсмени з міст: Дніпро та Одеса.

Змагання проводились на машинах з об’ємом двигуна до 50см3 у класах «Піонер-Н-міні», «Піонер-Н» та«Піонер-Б».

Перше місце в командному заліку та перехідний Кубок змагань виборола команда Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Кузьмінецький Ю.В.).

Друге місце посіла команда Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (керівник Запорожець С.В.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/uploads/editor/11673/638224/sitepage_39/files/nakaz_auto_vseukr_2017.pdf

 

 

З 01 по 07 серпня 2017 року команда від Одеської області взяла участь у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з судномодельного спорту («NS»-моделі до 600 мм) відповідно до листа Українського державного центру позашкільної освіти від 29.06.2017 року № 06-23, наказу Міністерства освіти і науки України від 27.12.2016 року № 1626 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2017 рік», Положення про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.05.2012 № 635 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2012 № 953/21265.

У командній першості – команда Одеської області посіла ІІ (друге) місце.

В індивідуальній першості переможцями стали:

 

•В класі моделей ЕН-600:

{C}-         І ступеня – Рослий Михайло.

 

•В класі моделей ЕК-600:

{C}-         ІІ ступеня – Деркач Андрій.

 

•В класі моделей F4-А:

{C}-         ІІ ступеня – Деркач Андрій.

 

•В класі моделей ЕL-600:

{C}-         І ступеня – Кравченко Сергій.

 

•В класі моделей F4-В/С:

{C}-         ІІ ступеня – Христодоров Іван.

 

 

 

•В класі моделей F2- U: