Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання

 

Загальнотехнічний відділ

 

 

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЗАХОДУ З РОБОТОТЕХНІКИ

ТА ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ НА ПЛАТФОРМІ «ARDUINO»

 

17 грудня 2019 року проведено обласний захід з робототехніки та ІТ-технологій на платформі «Arduino». У заході взяли участь 4 команди (21 учасник) з комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма», Центру дитячої та юнацької творчості  Куяльницької сільської ради Подільського району, Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості та Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 
   

 

Змагання складались з теоретичного заліку

 

 
   

 

 

 

 

 

 

та виконання практичного завдання (програмування роботу на платформі «Arduino» та проходження ним траси).

 

 

 

 

 

 

       
   

 

 

Для керівників команд проводились цікаві майстер-класи.

 

 

 

 

Переможців та призерів обласного заходу нагороджено дипломами та медалями, виготовленими власноруч вихованцями гуртка «Робототехніка та ІТ-технології» Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання:

 

 

за І місце – команду комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма» (вихованці гуртка «Робототехніка»: Гірін Олександр, Міроненко Олег, Калюжний Григорій, керівник - Дрозд Євген Анатолійович);

 

 

за ІІ місце – команду Центру дитячої та юнацької творчості  Куяльницької сільської ради (вихованці гуртка робототехніки: Міхайлуца Олександр, Юрко Валентин, Юрко Василь, керівник – Гончарук Вадим Віталійович);

 

за ІІІ місце – команду Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості (вихованці гуртка «Основи робототехніки»: Вєтрогон Даніїл, Кубишкін Максим, Панайотов Владислав, керівник – Кадієвський Ігор Петрович);

 

 

за 4 місце – команду Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання (вихованці гуртка «Робототехніка та ІТ-технології»: Чевардов Дмитро, Сербін Максим, Пригорнєв Артем, керівник – Беглов Костянтин Вячеславович).

 

 

 

 

 

 

 
   

 

Грамотами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено керівників команд за підготовку учасників обласного заходу:

  • Дрозда Євгена Анатолійовича, керівника команди комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма»;
  • Гончарука Вадима Віталійовича, керівника команди Центру дитячої та юнацької творчості Куяльницької сільської ради;
  • Кадієвського Ігоря Петровича, керівника команди Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості;
  • Беглова Костянтина Вячеславовича, керівника команди Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

 

 
   

 

Всі учасники були захоплені високім рівнем проведення цього заходу  та переповнені враженнями. Такі заходи дуже корисні для розвитку та самовдосконалення вихованців, а також сприяють популяризації робототехніки серед учнівської молоді, формування у неї в зацікавленості в освоєнні професій інженерного спрямування, проектування, конструювання, програмування, що розвине логічне мислення, доповнить шкільні знання.


 

Керівники команд висловили щиру подяку керівництву Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за його проведення.

 

 

 

 

 

Обласний семінар-практикум керівників гуртків

початкового технічного моделювання

 

05-06 грудня на базі Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання відбувся обласний семінар-практикум керівників гуртків початкового технічного моделювання на тему : «Графічна підготовка з конструкторсько-технічної та художньо-технічної діяльності молодших школярів», з метою підвищення кваліфікації, обміну досвідом роботи педагогічних працівників закладів позашкільної освіти з початкового технічного моделювання

В роботі семінару взяли участь 25 керівників гуртків закладів позашкільної освіти: комунального позашкільного навчального закладу «Одеська «Аматор», комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма», Ренійської районної станції юних техніків, комунального закладу «Іванівська районна станція «Юний технік»,  комунального позашкільного навчального закладу «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Промінь», Центр науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ, комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості», Арцизького районного центру дитячої та юнацької творчості, Біляївського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Овідіопольської районної станції юних техніків, Станції юних техніків Ізмаїльської міської ради, Одеського міжшкільного навчально-виробничого комбінату №2, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.  

Головним завданням роботи семінару-практикуму було обговорення теми по графічній підготовці молодших школярів, впровадженню нових форм і методів роботи у гуртках початкового технічного моделювання, спрямованих на пошук, творчий розвиток, виховання, підтримку обдарованих дітей, задовольняючи їх різнобічні культурні  запити та нахили, вихованню потреби у самовдосконаленні, розвитку їх технічних умінь, навичок та компетентностей.

 
   

 

Роботу семінару розпочав заступник директора з навчально-виховної роботи науково-технічного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання Шашук Олексій Олексійович з привітальним словом та побажанням присутнім творчої наснаги в роботі.

 

 

       
       
 

 

 

 

 

Про виготовлення іграшок із різних матеріалів та способи художнього оформлення виробів розповіли керівники гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма» Горошенко Л.А. й Валіцька О.М. та провели цікавий майстер-клас.

 

 

 

Керівник гуртків «ПТМ» КЗ «Саратський районний будинок дитячої творчості Яковлєва Г. В. поділілась зі слухачами досвідом участі у Всеукраїнських змаганнях з початкового технічного моделювання, прочитала лекцію: «Поняття про пласке та обʼємне зображення» та провела майстер-клас: «Виготовлення обʼємної іграшки».

 

 
   

 

 

З поняттям про симетрію, симетричні фігури, вісь симетрії, симетричне вирізування присутніх ознайомила керівник гуртків «Виготовлення іграшки» Центру Сагайдак Н.Ф. та провела майстер-клас: «Виготовлення поробок із використанням щілинного замка».

 

       
       
 

 

 

Сергєєва І.М., керівник гуртків Ренійської районної станції юних техніків розкрила тему: «Художня технічно-графічна підготовка молодших школярів: ескіз, технічний малюнок, штампінг. Її майстер-клас: «Виготовлення іграшок на нитковій тязі. Рухома іграшка» був проведений на високому професійному рівні.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про дотримання правил техніки безпеки при роботі з інструментами та обладнанням на заняттях гуртків ПТМ розповіла Устименко І.А., методист конструкторського відділу Центру. Яровенчук І.А., ознайомила слухачів з вимогами до підготовки документації та експонатів на участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу технічної творчості «Наш пошук і творчість-тобі, Україно!» та зробила аналіз участі у Всеукраїнському етапі виставки 2019 року. Вимоги до змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти присутнім розʼяснювала керівник гуртків початкового технічного моделювання Центру – Ялина Д.О.

 
   

 

 

Обласний семінар-практикум керівників гуртків робототехніки

 

05-06 вересня 2019 року науково-технічним підрозділом проведено семінар-практикум керівників гуртків робототехніки на тему: «Організація освітнього простору гуртків робототехніки та ІТ–технологій». В роботі семінару взяли участь 21 представник з Комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Сігма»; Навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія» с. Дачне, Паліївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів,Секретарівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Будинку дитячої та юнацької творчості Біляївського району; Дальницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району; Комунального закладу «Саратський районний будинок дитячой творчості»; Татарбунарського районного будинку дитячої та юнацької творчості ; Затишанського навчально-виховного комплексу Захарівського району; Центру дитячої та юнацької творчості Куяльницької сільської ради Подільського району; Комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

На початку семінару с вступним словом перед слухачами виступив директор Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання Макосій Д.І.

 

       
       

 

 

 

Перспективи розвитку робототехніки у різних галузях сучасності в світі та України висвітлив керівник гуртків Центру Зима І.В., а лаборант Сичило А.А. ознайомила присутніх з положенням про гурток робототехніки, його матеріально-технічним забезпеченням та особливостями  техніками безпеки.

 

       
       
 

 

 

Беглов К.В., керівник гуртків Центру розповів про програмне забезпечення гуртків та провів практичні заняття: «Методика роботи з програмами «Scratch», «mBlock», «Arduino IDE » та  «Методика роботи з набором «Arduino».

 

 
   

 

 

 

 

Досвідом роботи поділився керівник гуртків «Основи комп’ютерних технологій» та «Вступ до робототехніки» Татарбунарського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Кадієвський І.П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів  декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

 

 

У травні-червні 2019 року було організовано та проведено обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів  декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

У виставках-конкурсах взяли участь представники всіх міст обласного підпорядкування, майже всіх районів області, Балтська, Березівська, Великомихайлівська та Куяльницька об’єднані територіальні громади та  всі райони м. Одеса.

Не взяли участь у виставках представники Білгород-Дністровського, Миколаївського, Савранського районів області та більшість об’єднаних територіальних громад.

На обласні етапи Всеукраїнських виставок-конкурсів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» представлено 3066 експонатів, виконаних 1586 вихованцями, науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!» представлено 185 робіт, виконаних 153 вихованцями.

Журі, проаналізувавши надані на виставки-конкурси роботи, відзначило високий рівень виконання робіт, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним вимогам. Учасники продемонстрували майстерність виконання робіт, художній смак, розуміння теми конкурсу та різноманітність в техніці виконання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу молодших школярів з початкового технічного моделювання.

 

29-30 березня 2019 року нАУКОВО-ТЕХНІЧНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ОДЕСЬКОГО ОБЛАСНОГО ГУМАНІТАРНОГО ЦЕНТРУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО конкурсу молодших школярів з початкового технічного моделювання.

 

 

У конкурсі взяли участь 12 вихованців із закладів позашкільної освіти: загальноосвітня школа №2 міста Подільськ, Молодіжненська загальноосвітня школа та загальноосвітня школа №2 Овідіопольського району, комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості», комунального закладу «Іванівська районна станція  «Юний технік», Ренійської районної станції юних техніків та комунального позашкільного навчального закладу «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Промінь» Малиновського району. Конкурс сприяв розвитку конструкторських здібностей, просторового й логічного мислення, уяви, фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу та формуванню стійкого інтересу до технічної творчості. Учасники показали добрі теоретичні та практичні знання.

 

Конкурс проводився у IV тури:

 

І тур – спортивно-технічне завдання (Літаюча модель планера);

 

П туртворче завдання (виконання композиції);

 

Ш тур –теоретичний залік (тестування);

 

 

IV тур технічне завдання (модель транспортної техніки)

 

 

 

I місце у конкурсі вибороли Охотнік Еріка та Крецу Ірина -  вихованки гуртка початкового технічного моделювання комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості»;

 

Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено:

ІІ ступеня –Ціому Іллю, Руснака Іллю, учнів загальноосвітньої школи №2 міста Подільськ;

ІІ ступеня –Жукова Андрія, Каражея Єгора, вихованців гуртка початкового технічного моделювання комунального закладу «Іванівська районна станція «Юний технік»;

ІІ ступеня – Плющ Єлизавету, Плющ Ганну, вихованок гуртка початкового технічного моделювання комунального позашкільного навчального закладу «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Промінь»;

ІІІ ступеня – Катан Ксенію, Цуркана Романа, вихованців гуртка початкового технічного моделювання Ренійської районної станції юних техніків;

ІІІ ступеня –Чумаченка Ігора, учня Молодіжненської загальноосвітної школи Овідіопольського району, Соколовського Олександра, учня Овідіопольської загальноосвітньої школи №2.

 

 

конкурс «Мирний космос»

 

17 березня 2019 року науково-технічним підрозділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання проведено обласний етап Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс «Мирний космос»), на який представлено 41 роботу з Київського, Приморського, Суворовського районів міста Одеса, міста Ізмаїл, Ананьївського, Болградського, Лиманського, Овідіопольського, Роздільнянського, Татарбунарського районів Одеської області, Вилківської міської обʼєднаної територіальної громади та Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

       
       
 

 

Конкурс сприяв розвитку технічної творчості з ракетно-космічного моделювання, зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, обміну знаннями та інформацією в області астрономії, фізики, природних явищ, екології Космосу, історії розвитку авіації та космонавтики. Доповіді учасників були науково обгрунтованими, змістовними та супроводжувались наочністю.

         
   
 
       
 

 

 

 

 

 

 

 

         Дипломами Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено переможців: у номінації «Ракетно-космічна техніка»:І ступеня – Штирбулову Марину, ученицю 9 класу Городненської загальноосвітньої школи Болградського району; ІІ ступеня –Негура Микиту та Беліка Андрія, вихованців гуртка «Космічне моделювання та макетування» Ананьївського районного центру позашкільної освіти та виховання; у номінації «Космічна біологія та медицина»: І ступеня – Колісник Анастасію, ученицю 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33; ІІ ступеня – Мельник Анну, вихованку гуртка «Авіамодельний»  Роздільнянського районного центру дітей та учнівської молоді; у номінації «Астрономія»: І ступеня – Огородник Анну, вихованку гуртка «Сузірʼя» Одеської спеціалізованої школи № 50; ІІ ступеня – Крижанівську Олександру, ученицю 9 класу Овідіопольської  загальноосвітньої школи № 2; ІІ ступеня – Степського Ігоря, учня 9 класу Таїровської загальноосвітньої школи Овідіопольського району; ІІІ ступеня – Страхаль Олександра, учня 6 класу Новодофинівської загальноосвітньої школи Лиманського району; у номінації «Екологія та космонавтика»: І ступеня – Волошко Дарʼю, ученицю 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33; ІІ ступеня – Крайнікову Тетяну, ученицю 9 класу Вилківського закладу загальної середньої освіти № 1; ІІ ступеня – Юрʼєва Данила, вихованця гуртка «Авіамодельний» Роздільнянського районного центру дітей та учнівської молоді; у номінації «Програмування та обчислювальна техніка»: І ступеня – Чудаєва Василя, учня 10 класу Вилківського закладу загальної середньої освіти № 1; у номінації «Людина. Земля. Всесвіт»: І ступеня – Матвієнко Олександру, ученицю 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 33; ІІ ступеня – Лаптєву Вікторію, ученицю 9 класу Таїровської загальноосвітньої школи Овідіопольського району; у номінації «Історія розвитку авіації і космонавтики»: І ступеня – Маслій Сабріну, ученицю 9 класу комунального закладу «Татарбунарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-гімназія»; ІІ ступеня – Гличенко Марію, ученицю 9 класу Олександрівської загальноосвітньої школи Лиманської районної ради; ІІ ступеня – Тартаковського Артема, учня 7 класу КЗ «Рішельєвський ліцей»; ІІІ ступеня – Якушенка Станіслава, учня 10 класу комунального закладу «Струмківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад» Татарбунарської районної ради

 

 

 

 

15 листопада 2018 року проведено обласний семінар-практикум керівників гуртків початкового технічного моделювання.

 

В роботі семінару взяли участь 24 керівника гуртків позашкільних навчальних закладів: Ананьївський районний центр позашкільної освіти та виховання, Теплодарський будинок дитячої та юнацької творчості, Ізмаїльська міська станція юних техніків, Ренійська районна станція юних техніків, комунальний заклад «Саратський районний будинок дитячої творчості», Біляївський районний будинок дитячої та юнацької творчості, Березівський районний центр дитячої та юнацької творчості, Петрівський навчально-виховний комплекс Подільського району, Лиманський районний  центр дитячої та юнацької творчості, Кодимський районний  центр дитячої та юнацької творчості, комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Промінь», комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Еврика», комунальний позашкільний навчальний заклад  «Одеська станція юних техніків «Сігма», комунальний позашкільний навчальний заклад «Одеська станція юних техніків «Аматор», Обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання.

Семінар-практикум розпочала методист загально-конструкторського відділу Малецька Наталія Володимирівна з аналізу експонатів, представлених на обласний етап та Всеукраїнський етапи виставки робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання за 2018 рік.

 

 

 

Валицька Олеся Миколаївна, керівник гуртків комунального позашкільного навчального закладу  «Одеська станція юних техніків «Сігма», провела майстер-клас по виготовленню транспортної техніки з цупкого картону.

 

 

 

Керівник гуртків Доброславського Центру дитячої та юнацької творчості Лиманського району, Беневська Олена Вікторівна, ознайомила присутніх з методами виготовлення об’ємних поробок, використовуючи нетрадиційні матеріали. 

 

 

Методику застосування графічних знань та вмінь під час виконання різних видів  з’єднань деталей, побудови геометричних тіл на прикладі кресленні розгортки призми пояснили та продемонстрували Новікова Ірина Олександрівна

 

 

і Пивовар Ірина Леонідівна, керівники гуртків початкового технічного моделювання Ананьївського Центру позашкільної освіти та виховання.

 

 

Джунь Тетяна Анатоліївна, керівник гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Одеський центр дитячої та юнацької творчості  «Промінь» провела цікавий майстер-клас по виготовленню сувенірів, подарунків, вітальних листівок до свят у техніці оригамі.

 

 

 

 

01 листопада 2018 року відбувся обласний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладної творчості на тему: «Методика виготовлення художнього вирізування (витинання) з паперу. Витинання в українському декоративно-прикладному мистецтві».

У роботі семінару взяли участь 46 представників позашкільних навчальних та загальноосвітніх закладів освіти Ананьївського, Арцизького, Березівського, Біляївського, Білгород-Дністровського, Іванівського, Ізмаїльського, Кілійського, Кодимського, Лиманського, Овідіопільського, Саратського районів області; міст Ізмаїл, Подільськ, Чорноморськ, Южне; Балтської та Тузлівської об’єднаних територіальних громад; Київського, Малиновського, Суворовського, Приморського районів міста Одеси та Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

 

 

 

 

Сагайдак Н.Ф., керівник гуртків Центру, провела майстер-клас з методів і прийомів виготовлення витинанок, продемонструвала техніку вирізування паперу при витинанні.

 

 
   

 

Методику виготовлення та оздоблення виробів декоративно-прикладного мистецтва з паперу продемонструвала Нарушева А.О., керівник гуртка «Малюнок та живопис» Березівского Центру дитячої та юнацької творчості.

 

 
   

 

Горошенко Л.А., керівник гуртків комунального позашкільного навчального закладу« Одеська станція юних техніків «Сігма» розповіла про застосування ігрової хвилинки під час проведення гурткових занять з декоративно-прикладної творчості, що сприяє творчому потенціалу вихованців.

 

 

Про розвиток творчих здібностей, образного та просторового мислення у вихованців гуртків розповіла Дедушкевич О.О., керівник гуртків комунального позашкільного навчального закладу « Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Зоресвіт».

 

 

Стойчева Т. Б., керівник гуртків Комунального позашкільного закладу «Одеський будинок дитячої та юнацької творчості «Домінанта» провела майстер-клас по застосуванню техніки витинання при роботі з тканиною.

 

 

 

 

 

Обласний конкурс «Мистецтво оригамі».

 

18 жовтня 2018 року науково-технічним підрозділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  проведено обласний конкурс «Мистецтво оригамі».

 

У конкурсі взяли участь 24 вихованця з позашкільних навчальних закладів з Ананьївського, Арцизького, Іванівського, Ізмаїльського, Лиманського, Саратського, Татарбунарського районів області, Тузлівської ОТГ, Малиновського та Приморського районів міста Одеса.

 

 

виготовлення класичних журавликів

 

 

конкурс-схема

 

 

теоретичний тур

 

 

виготовлення композиції за домашніми задумами

 

 

Обласний конкурс «М’яка  іграшка».

 

4 жовтня 2018 року науково-технічним підрозділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  проведено обласний конкурс «М’яка  іграшка».

 

 

У конкурсі взяли участь 32 вихованця з позашкільних навчальних закладів з Арцизького, Березівського, Іванівського, Лиманського, Ренійського, Саратського, Ширяївського районів області, м.Подільськ, Малиновського, Суворовського та Приморського районів міста Одеса.

 

Учасники показали добрі теоретичні знання та практичні уміння у виготовленні об’ємної іграшки, її розкрою та оформленні.

виконання теоретичного завдання

 

 

виконання практичного завдання

 

дипломи ІІ ступкеню ртримали Данькіна анстасія та стоянова карина з саратського району

 

 

 

 

16 вересня 2018 року на базі науково-технічного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання відбувся обласний семінар-практикум керівників авіа- та ракетомодельних гуртків на тему: «Різновиди конструкцій моделей ракет, технічні вимоги та правила проведення змагань з ракетомодельного спорту».

В роботі семінару взяли участь 12 представників з таких закладів: Комунального закладу «Міський центр дитячої творчості» м. Білгород-Дністровський, Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ, Роздільнянського центру технічної творчості дітей та учнівської молоді, комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор», комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юнацької творчості», Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

 

Завідуюча спортивно-технічним відділом Ялина Д.О. ознайомила учасників семінару з завданнями закладів позашкільної освіти з розвитку гуртків науково-технічного напряму в світлі рішень з реалізації Концепції нової української школи.

 

Про технічні вимоги та правила проведення змагань моделей ракет S3A, S6A, S7, S9(ротошут), S4 (ракетний планер з жорстким крилом) та можливість впровадження класів S9, S4 до програми обласних змагань доповідали Шевченко Ю.А., керівник авіа- та ракетомодельних гуртків Центру та Юфрос О.В., керівник авіа-та ракетомодельних гуртків Центру науково-технічної творчості учнівської молоді м. Чорноморськ.

Керівник авіамодельних гуртків Центру, Сьомін Г.П., ознайомив учасників семінару з відбором оптимального профілю крила за його аеродинамічними характеристиками для моделей вільного польоту.

Самсонов В.А., керівник авіамодельних гуртків комунального позашкільного навчального закладу «Одеська станція юних техніків «Аматор» поділився досвідом щодо конструкції катапульти для імпульсного старту метальних планерів.

На семінарі внесені зміни, уточнення та доповнення до «Умов проведення обласних етапів Всеукраїнських змагань учнівської молоді з авіа- та ракетомодельного спорту» та затверджено календар обласних змагань на 2018-2019 навчальний рік та 2019 календарний рік.

Під час проведення «круглого столу» були підведені підсумки роботи семінару та відбувся обмін досвідом роботи.

 

З  1 по 30  червня 2018 року науково-технічним підрозділом  Одеського гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання  проведено обласний етап Всеукраїнських виставок-конкурсів : декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва « Знай і люби свій край», науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!», робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

У виставках-конкурсах взяли участь представники всіх районів м.Одеса, всіх міст обласного підпорядкування, майже всіх районів області, Балтська та Ширяївська об’єднані територіальні громади.

Виставки оглянули організовані групи пришкільних таборів загальноосвітніх шкіл м.Одеса та області, вихованці гуртків позашкільних закладів освіти та вільні відвідувачі різного віку, які залишили позитивні відгуки про свої враження від експозиції.

Журі, проаналізувавши надані на конкурс роботи, відзначило високий рівень виконання робіт, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним вимогам. Учасники продемонстрували майстерність виконання робіт, художній смак, розуміння теми конкурсу, різноманітність в техніці виконання.

Кращі роботи вихованців гуртків були направлені для участі у Всеукраїнських виставках-конкурсах (м.Київ).

 

 

 

21 травня 2018 року було організовано та проведено обласний етап Всеукраїнського відкритого конкурсу  юних фотоаматорів «Моя Україно!».

У конкурсі взяли участь 14 фотогуртків шкіл та позашкільних закладів міст: Ізмаїл, Теплодар, Южний; Арцизького, Болградського, Ізмаїльского, Лиманського, Овідіопольського  та Ренійського районів області. Всього на конкурс було подано 175 фоторобіт 61 автора.

Найбільша кількість фоторобіт представлена в номінаціях «Пейзаж» та «Портрет». Оригінальні та якісні фотороботи представлені в номінаціях «Позажанрове фото», «Натюрморт», «Експериментальне фото».

         За підсумками роботи журі конкурсу було нагороджено дипломами 39 призерів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30-31 березня 2018 року у науково-технічному підрозділі Центру відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу молодших школярів з початкового технічного моделювання.

У конкурсі взяли участь 22 вихованця з позашкільних закладів Суворовського та Малиновського районів міста Одеса; м.Ізмаїл; Арцизького, Біляївського, Березівського, Іванівського, Овідіопольського, Ренійського і Саратського районів області.

Конкурс сприяв розвитку конструкторських здібностей, просторового й логічного мислення, уяви, фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу та формуванню стійкого інтересу до технічної творчості. Учасники показали добрі теоретичні та практичні знання.

Враховуючи рішення журі конкурсу 14 переможців були нагороджені дипломами.

Команді-призеру запропоновано взяти участь у Всеукраїнському конкурсі молодших школярів з початкового технічного моделювання .

 

 

 

 

 

ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ

НАКАЗ

27  » березня 2017 року                  м.Одеса                                           № 50-ОД

 

Про підсумки

обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-змагань

учнів молодшого шкільного віку

з початкового технічного моделювання

 

Відповідно до наказу обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від 27 лютого 2017 № 24-ОД на базі науково-технічного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання 23-24 березня 2017 року проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу-змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

У конкурсі взяли участь 20 вихованців з позашкільних закладів міста Одеса; м.Ізмаїл; Арцизького, Біляївського, Іванівського, Овідіопольського, Ренійського і Саратського районів області.

Конкурс сприяв розвитку конструкторських здібностей, просторового й логічного мислення, уяви, фантазії, здатності проявляти творчу ініціативу та формуванню стійкого інтересу до технічної творчості. Учасники показали добрі теоретичні та практичні знання.

Враховуючи рішення журі конкурсу

 

НАКАЗУЮ:

1. Нагородити дипломами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання переможців конкурсу:

I ступеня – Садовського Олега, вихованця гуртка початкового технічного моделювання Ренійської районної станції юних техніків;

Iступеня – Батюк Ольгу, вихованку гуртка початкового технічного моделювання Ренійської районної станції юних техніків;

ІІ ступеня – Чепурко-Макарова Микиту, вихованця гуртка початкового технічного моделювання КЗ Іванівська районна станція юних техніків;

ІІ ступеня – Мороза Михайла, вихованця гуртка початкового технічного моделювання КЗ Іванівська районна станція юних техніків;

ІІІ ступеня – Станкова Олександра, вихованця гуртка початкового технічного моделювання комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості»;

ІІІ ступеня – Коломицеву Вікторію, вихованку гуртка початкового технічного моделювання комунального закладу «Саратський районний будинок дитячої творчості».

2. Нагородити грамотами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за активну участь у конкурсі:

- Никифорук Анастасію, вихованку гуртка початкового технічного моделювання Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості;

- Коновалову Анну, вихованку гуртка початкового технічного моделювання Біляївського будинку дитячої та юнацької творчості.

3. Пропонувати направити команду-переможця обласного етапу конкурсу-змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання для участі у Всеукраїнському етапі (відповідно до виклику).

4. Наказ довести до відома відділів освіти міста та області.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора   Кучір Н.М.

 

 

 

Директор                                                                                 Д.І.Макосій

 

 

/uploads/editor/11673/638224/sitepage_40/files/img_2191.jpg

 

 

 

ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ

 

НАКАЗ

13 березня  2017 року                                м.Одеса                                         № 37-ОД

 

Про підсумки

обласного етапу Всеукраїнських

змагань учнівської молоді

з радіоелектронного конструювання

 

Відповідно до наказу обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від 27.02.2017 року № 23-ОД на базі науково-технічного підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання 10-11 березня 2017 року проведено обласний етап Всеукраїнських змагань учнівської молоді з радіоелектронного конструювання

У конкурсі взяли участь 12 учнів з позашкільних навчальних закладів міста Одеса; Подільської та Ізмаїльської СЮТ, Ананьївського РЦПОВ та НВК Тарутинського району.

Конкурс сприяв розвитку у вихованців творчих здібностей до технічної творчості з радіоелектронного конструювання.

Враховуючи рішення журі конкурсу

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Нагородити дипломами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання переможців конкурсу:

старша група

дипломом І ступеня – Мокана Георгія, вихованця гуртка «Юні конструктори приладів радіоелектроніки» Ізмаїльської станції юних техніків.

дипломом ІІ ступеня – Свіща Максима, вихованця гуртка «Радіоелектронне конструювання» Тарутинського навчально- виховного когмплексу;

дипломом ІІІ ступеня – Ковальова Віктора, вихованця гуртка «Юні конструктори приладів радіоелектроніки» Ізмаїльської станції юних техніків.

молодша група

дипломом І ступеня – Куруча Івана, вихованця гуртка «Радіоелектронне конструювання» Тарутинського навчально- виховного комплексу;

дипломом ІІ ступеня  – Притулу Олексія, вихованця гуртка «Радіоелектронне конструювання» Тарутинського навчально- виховного комплексу.

дипломом ІІІ ступеня – Папушоя Валерія, вихованця гуртка радіоелектронне конструювання КПНЗ «ОСЮТ «Сігма».

2. Запропонувати призерам обласного етапу Всеукраїнських змагань учнівської молоді з радіоелектронного конструювання взяти участь у Всеукраїнських змаганнях.

3. Даний наказ довести до відома відділів освіти міста та області.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Кучір Н.М.

 

Директор                                                                               Д.І.Макосій

 

Додаток 3

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної

освіти та виховання

від 10 квіитня 2017 № 66-ОД

 

 

ГРАФІК

представлення і видачі експонатів обласного етапу Всеукраїнських

виставок-конкурсів 2017 року

 

Навчальні заклади м.Одеса

Термін

Представлення експонатів

19-20 квітня

Навчальні заклади Малиновського району

24-25 квітня

Навчальні заклади Суворовського району

26 квітня

Позашкільні навчальні заклади, підпорядковані Департаменту освіти та науки Одеської міської ради (на базі МПДЮТ)

27-28 квітня

Навчальні заклади Київського району

3, 5 травня

Навчальні заклади Приморського району

 

Навчальні заклади Одеської області.

Термін

Прийом   експонатів

03 травня

мм. Подільськ, Теплодар, Чорноморськ, Южне; райони області: Березівський, Біляївський, Овідіопольський, Подільський, Савранський, Татарбунарський, Ширяївський.

04 травня

м. Ізмаїл; райони області: Ананьївський, Арцизький, Балтський, Болградський, Ізмаїльський, Лиманський, Окнянський, Ренійський, Саратський, Тарутинський.

05 травня

м. Б-Дністровський, райони області: Білгород-Дністровський, Великомихайлівський, Захарівський, Іванівський, Кілійський, Кодимський, Любашівський, Миколаївський, Роздільнянський.

 

 

Термін

Видача<span times="" new="" roman'"="">експонатів

21 червня

мм.Подільськ, Южне; райони області: Березівський, Подільський, Татарбунарський.

22 червня

райони області: Ананьївський, Арцизький, Балтський, Болградський, Ренійський.

23 червня

м.Чорноморськ; райони області: Біляївський, Захарівський; Овідіопольський, Роздільнянський, Саратський.

26 червня

м.Теплодар, райони області: Іванівський, Лиманський, Окнянський, Тарутинський.

27 червня

м. Ізмаїл; райони області: Великомихайлівський, Ізмаїльський, Любашівський.

29 червня

м. Б-Дністровський; райони області: Білгород-Дністровський, Кілійський, Кодимський.

30 червня

райони області: Миколаївський, Савранський, Ширяївський.

 

 

 

 

 

ОБЛАСНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ

 

Н А К А З

 

«06» жовтня 2017р.           м.Одеса                                      № 151-ОД

 

Про підсумки обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу

«М’яка іграшка»

 

         Відповідно до наказу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від  11 вересня 2017 року № 131-ОД «Про   проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «М’яка іграшка» науково-технічним підрозділом 05 жовтня 2017 року було проведено обласний   конкурс серед учнів двох вікових категорій. У конкурсі взяли участь 26 учнів з Приморського, Малиновського та Суворовського районів міст Одеса та Подільськ; Арцизького, Балтського, Біляївського, Березівського, Болградського, Іванівського, Лиманського, Окнянского районів області.

Конкурс показав добрі теоретичні знання та практичні уміння вихованців у виготовленні обʼємної іграшки, її розкрої та оформленні.

За підсумками роботи журі конкурсу

 

Н А К А З У Ю :

 

1. Нагородити дипломами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання переможців обласного конкурсу «М’яка іграшка»:

старша вікова група

I ступеня

-           Бочарову Лілію, вихованку гуртка «М’яка іграшка» Подільського  ЦДЮТ;

-           Ніколаєву Ірину, вихованку гуртка «М’яка іграшка» Подільського  ЦДЮТ.

ІІ ступеня

-           Тарас Катерину, вихованку гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» Окнянського РБДЮТ;

-           Яковлеву Анастасію, вихованку гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» Окнянського РБДЮТ.

-           Деде Наталію вихованку гуртка «М’яка іграшка» Лиманського ЦДЮТ;

-           Білову Юлію, вихованку гуртка «М’яка іграшка» Лиманського ЦДЮТ.

ІII ступеня

-           Легкохід Катерину, вихованку гуртка «Мʼяка іграшка» ОЦДЮТ «Дивосвіт»;

-           Албакри Фатиму, вихованку гуртка «Мʼяка іграшка» ОЦДЮТ «Дивосвіт».

 

 

молодша вікова група

I ступеня

-         Неря Ганну, вихованку гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» Біляївського РБДЮТ;

-         Осовецьку Софію вихованку гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» Біляївського РБДЮТ.

ІІІ ступеня

-           Стронську Анастасію, вихованку гуртка «М’яка іграшка» Арцизького ЦДЮТ ;

-           Косову Ольгу, вихованку гуртка «М’яка іграшка» Арцизького ЦДЮТ.

2.  Даний наказ довести до відома відділів освіти (Золотухіна Л.І.).

3.  Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора         Кучір Н.М.

 

 

 

Директор                                                                       Д.І.Макосій

 

 

 

 

Відповідальний Золотухіна Л.І.

 

 

 

 

 

 

І

ОБЛАСНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ
 
Н А К А З
 
«28» жовтня 2017р.           м.Одеса                                      № 169-ОД
 
Про підсумки обласного етапу 
Всеукраїнського конкурсу-виставки 
«Мистецтво оригамі»
 
Відповідно до наказу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від 03 жовтня 2017 року № 150-ОД «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки «Мистецтво оригамі» науково-технічним підрозділом 26 жовтня 2017 року було проведено обласний етап конкурсу-виставки серед учнів двох вікових категорій. У конкурсі-виставці взяли участь 12 учнів з Малиновського та Приморського районів м.Одеса; м.Ізмаїл; Арцизького, Іванівського, Саратського районів області. 
Під час проведення конкурсу-виставки були виявлені добрі теоретичні знання та практичні навички вихованців у виготовленні площинних та об’ємних робіт технікою оригамі.
За підсумками роботи журі конкурсу 
 
Н А К А З У Ю :
 
1. Нагородити дипломами обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання переможців конкурсу-виставки:
У старшій віковій категорії
І ступеня
- Банар Діану,  вихованку гуртка «Оригамі» КЗ «Саратський районний БДТ».
ІІ ступеня
-  Прууєл Ольгу, вихованку гуртка «Оригамі» Ізмаїльського Палацу дитячої  творчості. 
ІІІ ступеня
- Пєнова Павла, вихованця гуртка «Паперова пластика» Арцизького районного ЦДЮТ.
У молодшій віковій категорії
І ступеня
- Гавлицьку Юлію, вихованку гуртка «Оригамі» Ізмаїльського Палацу дитячої творчості.
 
ІІ ступеня
- Блантюк Валерію, вихованку гуртка «Чарівний світ» КПНЗ «ОЦДЮТ «Самоцвіт»;
- Рудчик Ганну, вихованку гуртка «Задзеркалля» КПНЗ «ОЦДЮТ «Самоцвіт».
ІІІ ступеня
- Кізиму Анастасію, вихованку гуртка «Умілі ручки» КПНЗ «ОЦДЮТ «Промінь»;
- Шпанагель Катерину, вихованку гуртка «Паперопластика» КПНЗ «ОСЮТ «Аматор».
2. Висловити подяку за допомогу у проведенні обласного етапу конкурсу-виставки «Мистецтво оригамі»:
- Артеменко Марині Володимирівні, керівнику гуртка «Задзеркалля» КПНЗ «ОЦДЮТ «Самоцвіт»;
- Наремській Тетяні Костянтинівні, керівнику гуртка «Виготовлення сувенірів» КПНЗ МПДЮТ.
3. Даний наказ довести до відома відділів освіти (Золотухіна Л.І.).
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора         Кучір Н.М.
 
 
 
Директор                                                                       Д.І.Макосій
 
 
 
 
Відповідальний Золотухіна Л.І.