Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання

 

Новини

 

Одеське територіальне відділення

Малої академії наук України

відкриває роботу секції «Соціологія»

 та запрошує до співпраці юних дослідників

та їх керівників.

 

Координатор секції: Романенко Світлана Володимирівна,

 

кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології

Одеського національного університету  імені І.І. Мечникова

тел. 050  5891300

 

У 2018-2019 навчальному році  секція «Соціологія» буде включена до переліку секцій ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

 учнів-членів Малої академії наук України

 

https://drive.google.com/file/d/1ltd26acE2DJnGg4hpPb30NVfkFa9XVEA/view?usp=sharing

 

 

 

 

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів

 

25 по 27 вересня у Києві відбувся фінальний етап

Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів

 

Національний центр «Мала академія наук України»  присвятив  конкурс вивченню питань енергозбереження, енергоефективності, вихованню свідомого ставлення до навколишнього середовища.

 

Конкурс проводився у чотирьох номінаціях:

«Альтернативна енергетика», «Енергозбереження у побуті та навчальному закладі», «Звалища та довкілля», «Популяризація екологічно безпечного способу життя».

Вітаємо учнів-учасників від Одеської області  -

переможців фінального етапу конкурсу:

 

Номінація «Звалища та довкілля»

ІІ місце

Портянко Крістіна Андріївна, учениця 8 класу Розівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів Саратського району Одеської області;

ІІІ місце

Балашова Аглая Іллівна, учениця 8 класу Одеської спеціалізованої школи  № 40 І- ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

 

Номінація «Енергозбереження у побуті та навчальному закладі»

ІІІ місце

-  Мітіоглу Михайло Михайлович, учень 8 класу Новосільського навчально-виховного комплексу Ренійського району Одеської області;

 

Номінація «Популяризація екологічно безпечного способу життя»

учасник

- Маркевич Катерина Владиславівна, учениця 8 класу Крижанівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області.

 

  

 

  

 

 

 

 

Науково-практична конференція з астрономії

 

З новинами сучасної астрономії та фізики мали змогу ознайомитись учасники обласної науково-практичної конференції, яка відбулася 21-22 вересня 2018 року та була організована Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання спільно з факультетом математики, фізики і інформаційних технологій Одеського національного університету  імені І.І.Мечникова

Методи сучасної спектроскопії, актуальні проблеми горіння та вибуху, аерозолі навколо нас – це не весь перелік питань, які були розглянуті на конференції. З виступу Олєйніка В.П., доцента кафедри теоретичної фізики та астрономії Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова та Андронова І.Л., завідувача кафедри математики, фізики та астрономії, професора Одеського національного морського університету, учасники конференції дізнались про роботу секцій астрономії та фізики  Одеського територіального відділення МАН. Відкриття невідомих зірок і галактик, дослідження загадкових космічних явищ, поява нових гіпотез про будову і розвиток Всесвіту - актуальні питання, які приваблюють юних дослідників.

У виконанні професора кафедри загальної і хімічної фізики Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Гоцульського В.Я. демонстраційний фізичні експерименти набувають все більше популярності. Цьго разу - це експеримент з розділу фізики – механіка.

 Сподіваємось, учасники конференції зарядились натхненням і енергією для подальшого розвитку своїх ідей, 

а також отримали необхідний досвід для виконання своїх наукових досліджень з питань фізики і астрономії.

 

      

 

    

 

 

 

 

 

XVIII ГАМОВСЬКА МІЖНАРОДНА АСТРОНОМІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ - ШКОЛА
«АСТРОНОМІЯ  НА СТИКУ НАУК:

АСТРОФІЗИКА, КОСМОМІКРОФІЗИКА, КОСМОЛОГІЯ ТА ГРАВІТАЦІЯ, РАДІОАСТРОНОМІЯ ТА АСТРОБІОЛОГІЯ»
12 - 18 СЕРПНЯ 2018 РОКУ,

УКРАЇНА, ОДЕСА, ЧОРНОМОРКА

 Увага:

 

У Програмі конференції є підсекція «Фізична та астрономічна освіта в рамках Малої академії наук України» (subsection MAS), до якої запрошуються керівники регіональних секцій «Фізика» та «Астрономія» МАН України та керівники наукових робіт МАН для обговорення проблем вдосконалення наукової роботи зі школярами. Чекаємо тез доповідей та обговорень на Гамов-18. Тези – на англійській мові.

Мови спілкування Гамовської Міжнародної конференції-школи: українська, російська, англійська. Реєстрація та надсилання тез – у автоматичному режимі на сайті www.gamow.odessa.ua  до 15 липня 2018 р.

Учасникам, які пройшли реєстрацію, буде направлено запрошення.

Для учасників підсекції МАН, мешканців Одеської області, оплата реєстрації (оргвнесок) – 50 грн. (в момент прибуття на конференцію).

Телефони для довідок:  098-581-29-24, 099-237-55-82.

 

 

 Інформація про проведення конференції: 2-е повідомлення

https://drive.google.com/file/d/1ddzrfo_5Zy8oWdFo3fCqIWxXrvOb9Xh5/view?usp=sharing

 

 

Оформлення ТЕЗ

https://drive.google.com/file/d/1TYs3WVdue7lsJ71gXNLF15u0ghWdGUyg/view?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

ФІЗИКА ТА АСТРОНОМІЯ ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ

«Світ навколо нас та закони фізики»

 

Літо починається з цікавих запитань, проектів та знайомств…

 

З 11 по 15 червня 2018 року на базі факультету математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ імені І.І. Мечникова був організований навчальний збір «Літня школа з фізики та астрономії для учнів 8-10 класів» Одеського територіального відділення Малої академії наук України «Світ навколо нас та закони фізики».

Мета Літньої школи МАН - розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні фізичних і астрономічних явищ, обмін інформацією та знаннями в області фізики та астрономії, а також підготовка до конкурсу-захисту наукових робіт МАН, олімпіад та інших заходів. Тема проектного завдання «Космічні перельоти – колонізація сонячної системи».

Всі учасники були поділені на групи-команди. Кожна команда обирала шляхом жеребкування планету або супутник для представлення дослідницького проекту щодо вивчення особливостей та можливостей польотів та колонізації Сонячної системи. Як правило на заняттях з фізики в школі учням необхідно вирішувати фронтальні завдання-лабораторні роботи, а у «літній школі» вони повинні були проявити себе як дослідники, придумати установки, методи вимірювання, зробити розрахунки тощо.

Представлені лекції викладачів факультету та практикуми співробітників лабораторій доповнювали та розширювали знання  учасників «літньої школи» щодо власного дослідження-проекту. Так, про основні аспекти теорії горіння розповіли та продемонстрували Дараков Д.С. та Черненко О.С.; Проблеми та перспективи сучасної космонавтики висвітив Завальнюк В.В.; про Фізичні особливості біологічних процесів розповів Марченко С.В., Цікаві факти з чарівного світу нанофізики підкреслила Маслєєва Н.В., про «Космічні катаклізми» - професор Андронов І.Л., про Великий андронний колайдер та пошуки структури елементарних частинок – Олєйнік В.П., про «Фізичні поля організму людини і методи діагностики, засновані на реєстрації» розповів та провів практикум професор Ніцук Ю.А. та ін. Кожна з лекцій супроводжувалась практичним заняттям для учасників, під час якого можна було провести розрахунки – закріпити матеріал. Також щодня по завершенню лекцій та практичних занять керівники школи Олєйнік В.П. та Завальнюк В.В. спілкувались з учасниками команд та окремими учнями щодо вирішення окремих задач по тематичним проектам, вибору напряму та тем власних досліджень.

Завершальним етапом для учасників «літньої школи» стало представлення командних проектів, за результатами яких безпосередньо самі учасники обрали кращих, ними стали команди:

«Victores Martis» - учні Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №31 Одеської міської ради Одеської області;

та     «Пріам» - учні Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №7-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області.

 

             

 

    

 

   

 

    

 

 

 

 

Отримання знань про соціальні технології через гру

 

Сучасне життя ставить нові вимоги до підготовки школярів та організації навчального процесу. У зв’язку з цим виникає потреба в управлінських підходах, що враховують нові реалії, здатних підвищити ефективність роботи без великих додаткових витрат. Виходом є застосування в середній школі методів соціального управління для впливу на процес соціалізації.

11 травня 2018 року Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання спільно з кафедрою соціології Одеського Національного університету імені І.І.Мечникова було проведено «День юного дослідника» в рамках Всеукраїнського фестивалю науки (Секція «Соціологія»).

Після теоретичних порад науковців була проведена навчальна гра – квест «Історія одного винаходу» На прикладі співпраці у групах школярі отримали знання про соціальні технології, про те, як вони виникають та як впроваджуються в нашу повсякденність. Таки практичні заняття можуть розглядатися як важливий засіб оперативного зворотного зв’язку

 

   

     

    

 

 

 

ПРОГРЕСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІННОВАЦІЇ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

 

20-21 квітня 2018 року  на базі Одеського національного політехнічного університету за участю науковців та викладачів університету спільно з Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання  були організовані заходи до  «Дня юного дослідника» в рамках Всеукраїнського фестивалю науки за напрямком Малої академії наук - відділення «Комп’ютерні науки». Програмою передбачено проведення майстер-класів та презентацій.

Блажко О.А ознайомив учасників особливостями секцій МАН відділення «Комп’ютерні науки», підкреслив у чому полягає зв’язок МАН із міжнародним Erasmus+ проектом GameHub.

Були проведенні майстер-класи та презентацій із 3D-моделювання та анімації  на основі сенсорів Kinect та Unity 3D (Трояновська Ю.Л.), майстер-клас “Захоплююча  теорія  ігор”(Волкова Н.П).

 

https://drive.google.com/file/d/1Tn0OQa9BuzXXcafn9LB47gdhJe8Hn_hL/view?usp=sharing

 

   

 

  

 

Формування інтелектуального потенціалу нації

 

21 квітня 2018 року Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання спільно з факультетом адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» було проведено навчально - тренінгові заняття юних правознавців (майстер-клас).

Основною метою проведення заходу була підтримка обдарованої учнівської молоді, яка цікавиться науково-дослідницькими розробками за напрямком Малої академії наук - секції «Правознавство».

Формування інтелектуального потенціалу нації – пріоритетне завдання Малої академії наук України. Саме тут обдаровані учні мають можливість залучитися до наукової дослідницької роботи і проявити свої творчі здібності.

 

https://drive.google.com/file/d/1vbpR2_ZojlsEGFSeSRi9SuA88hvCbJhS/view?usp=sharing

 

    

 

     

 

 

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2018 році

 

З 19 по 24 квітня 2018 року в м. Києві відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

Цього року конкурс був присвячений 100 річчю Національної академії наук. Біля 1200 юних науковців з усієї країни одночасно приїхали до м.Київ щоб представити свої цікаві проекти, дослідження, винаходи. За результатами участі у конкурсі вітаємо представників від Одеської області, які вибороли 1, 2 та 3 місця:

 

Секція аерофізики та космічних досліджень - І місце,

Козицька Катерина Олексіївна,

учениця 10 класу Одеської гімназії № 5 Одеської міської ради Одеської області, вихованка Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання;

 

Секція  зарубіжної літератури - ІІ місце

Харитон Віктор Андрійович,

учениця 11 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49  «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області, вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання;

 

Секція астрономії та астрофізики - ІІ місце,

Савастру Станіслав Вікторович,

учень 11 класу комунального закладу «Рішельєвський ліцей»;

 

Секція мікроекономіки та макроекономіки - ІІІ місце,

Бойко Вікторія Сергіївна

учениця  11 класу загальноосвітнього політехнічного ліцею ІІ-ІІІ ступенів м.Ізмаїл Одеської області;

,

Секція економічної теорії та історії економічної думки - ІІІ місце,

Чарна Ольга Сергіївна

учениця 11 класу Білгород-Дністровського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа  ІІ ступеня – ліцей».

 

Секція технологій програмування - ІІІ місце

Янкін  Ігор  Сергійович,учень 11 класу Одеської гімназії №1 імені  А.П.Бистріної  Одеської міської ради Одеської області;

 

Секція географії та ландшафтознавства - ІІІ місце

Щур Валерій Володимирович,

учень 10 класу Арцизької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5

Арцизької районної ради Одеської області;

 

Секція  німецької мови - ІІІ місце

Мороз Єгор Андрійович,

учень 10 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи №16  І-ІІІ ступенів

з поглибленим вивченням німецької мови міста Ізмаїл Одеської області;

 

Секція психології - ІІІ місце

Кіслова Анна Олександрівна,

учениця 9 класу Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради

Одеської області;

 

Секція медицини - ІІІ місце

Тєртишнікова Валерія Сергіївна,

учениця 11 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №2 – спеціалізована  школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області

 

Секція історичного краєзнавства - ІІІ місце

Бабіч  Антон  Олександрович,

учень 11 класу Одеської спеціалізованої школи №117 І-ІІІ ступенів

Одеської міської ради Одеської області;

Також високі результати участі у конкурсі показали учасники секцій:

Мистецтвознавства

Труфанова Олександра Леонідівна,

учениця 11 класу Одеського економічного ліцею Одеської міської ради

Одеської області (81,95 балів)

 

Геології, геохімії та мінералогії

Ліщенко Наталя Сергіївна,

учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6

м.Білгород-Дністровський Одеської області (76,01 балів)

 

Журналістики

Арламенко Анастасія Євгенівна

учениця 11 класу Прилиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Овідіопольського району Одеської області (80,5 балів)

 

 

 

Вітаємо переможців обласного конкурсу дослідницьких робіт, присвяченого 100-річчю Українського війська

 

 

Протягом лютого – березня 2018 року тривав обласний конкурс дослідницьких робіт, присвячений 100-річчю Українського війська (за такими номінаціями:Українське військо (1917-1921 рр.);Українське козацтво, як прообраз української армії; Українська армія сьогодні.)

         За підсумками заочного туру авторів найкращих робіт було запрошено до фінального туру Конкурсу, який відбувся 23 березня 2018 року на базі факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. До роботи з учнівською молоддю залучились науковці-викладачі, студенти та аспіранти факультету.

         Доповіді учнів-учасників Конкурсу були заслухані в рамках наукової конференції з історії України для студентів «Хаджибеївські читання». Так, юні науковці мали змогу обмінятися думками з науковцями і майбутніми спеціалістами – долучитись до великої науки.

 

https://drive.google.com/file/d/11kF2l9_jvGbeTVnQETq_CQ1vp67uQxBD/view?usp=sharing

 

   

 

   

 

 

 

 

 

ОСІННЯ   ЗУСТРІЧ  ЮНИХ  ПРОГРАМІСТІВ

 

Проектування ігрових систем та мобільних додатків; програмування додатків Android; ознайомлення з мовами програмування; створення сайтів в Інтернеті; WEB браузер, комп’ютерні мультиплікації; програмування в робототехніці; WEB програмування; програмування в CSS; середовище Unity 3D; як написати код гри середньої складності; кібер безпека та графіка – це тільки мала низка питань якими цікавляться юні програмісти (учні 7-10–х класів).

Саме така різновікова категорія школярів навчальних закладів м.Одеси та районів області відвідала майстер-класи, які були організовані викладачами, науковцями Одеського національного політехнічного університету 27-28 жовтня 2017 року в рамках обласної науково-практичної конференції з комп’ютерних наук Одеського територіального відділення Малої академії наук України.

На деякі з окресленого кола питань учасників науковці представили презентації, а саме:

- з основ проектування ігрових систем, їх прототипування у вигляді настільної гри. (Лугова Т.А., доцент каф. ДІД)

- зі створення казуальних ігор на основі автоматного програмування у інструментальному середовищі Unity 3D. (Антонюк В.В., ст. викладач каф. КІСМ, Трояновська Ю.Л., асистент каф. ІС)

- моделювання фізичних процесів з використанням інструментального середовища Unity 3D та App MIT Inventor. (Маслов О.В. професор, зав. кафедри фізики)

- зі створення мобільних додатків для смартфонів. (Годовиченко М.А., доцент каф. ІС)

- використання сучасних засобів людино-машинної взаємодії на прикладі технології віртуальної, доповненої реальності та нейроінтерфейсів. (Блажко О.А., доцент кафедри СПЗ)

 

28 жовтня 2017 року по представленими презентаціями для учнів були проведені майстер-класи. За завданням майстер-класів кращі результати показали:

у змаганні із проектування ігрових систем, їх прототипування як  настільної гри (Експеримент з ігрою «Алгоритміада роботів»):

{C}-               {C}{C}Новак Микита Костянтинович, учень 8 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Одеської міської ради Одеської області;

{C}-               {C}{C}Катраш Микола Сергійович, учень 8 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Одеської міської ради Одеської області;

{C}-               {C}{C}Федоров Дмитро Олександрович, учень 8 класу Одеський навчально-виховний комплекс № 67 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей» Одеської міської ради Одеської області, вихованець Станція юних техніків «Сігма» м. Одеса;

у створенні завдань на основі автоматного програмування у інструментальному середовищі Unity 3D:

{C}-               {C}{C}Дерменжи Данило Петрович, учень 11 класу Арцизького навчально-виховний комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 - гімназія» Арцизької  районної  ради Одеської  області;

{C}-               {C}{C}Жулинський Юрій Юрійович, учень 11 класу Арцизького навчально-виховний комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 - гімназія» Арцизької  районної  ради Одеської  області;

{C}-               {C}{C}Джемесюк Артем Вікторович, учень 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Одеської міської ради Одеської області;

{C}-               {C}{C}Шилованець Вадим Олегович, учень 11 класу Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені № 2  Іванівського району;

{C}-               {C}{C}Гуцу Тетяна Андріївна, учениця 11 класу Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені № 2  Іванівського району.

 

у створенні доповненої реальності  на основі сенсорів Kinect: 

{C}-               {C}{C} Дерменжи Данило Петрович, учень 11 класу Арцизького навчально-виховний комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 - гімназія» Арцизької  районної  ради Одеської  області;

{C}-               {C}{C}Жулинський Юрій Юрійович, учень 11 класу Арцизького навчально-виховний комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 - гімназія» Арцизької  районної  ради Одеської  області;

 Джемесюк Артем Вікторович, учень 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Одеської міської ради Одеської області.

 

Враховуючи, що питань залишилось багато запланували зустріч на весну…

 

    


    

 

    

 

     

 

 

 

ІТ-технології в дії

 

ІТ-технології на сучасному етапі впевнено увійшли в освітній процес. Опанування знань школярами в сфері ІТ-технологій, розширення інформаційного простору  з питань обчислювальної техніки та програмування справа дуже цікава. Питання постає в тому як засобами сучасних розробок з інформаційних технологій зацікавити, мотивувати учнівську молодь до вивчення точних наук, наук природничого циклу та мов програмування.

Науковці Одеських ВНЗів, методисти регіональних закладів Малої академії наук України, керівники наукового відділення комп’ютерних наук МАН з різних регіонів України на чолі з представниками Національного центру  «Мала академія наук України» протягом трьох днів обмінювались досвідом роботи щодо науково-освітньої діяльності в рамках Малої академії наук України. З 10 по 12 жовтня 2017 року в м. Одеса проходив Всеукраїнський семінар-практикум на тему «Сучасні ІТ-технології в контексті  розвитку науково-освітньої діяльності  закладів Малої академії наук України». Сонячна Одеса гостинно зустрічала гостей з усіх областей України.

 

 

https://drive.google.com/file/d/1uzwV5zPVmp45YxuBw5JAlt0pozHZAtOk/view?usp=sharing

 

    

 

    

 

    

 

 

    

 

Обласна науково-практична конференція з астрономії для учнівської молоді

 

Зорі, що змінюють блиск, та їх дослідження;  нанотехнології у медицині: ремонтні роботи на молекулярному рівні;  магнетизм у космосі та багато інших цікавих питань було розглянуто на обласній науково-практичній конференції з астрономії та фізики для старшокласників, яка проходила 22 – 23 вересня 2017 року, була організована відділом Малої академії наук Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання та фізичним факультетом Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Учасники мали змогу не тільки познайомитися з новинами сучасної астрономії та фізики, а також побачити демонстраційний фізичний експеримент з механіки, електрики та оптики, експериментальні завдання фізичних турнірів юних фізиків 2016-2018 років; відвідати Одеську астрономічну обсерваторію для проведення астрономічних спостережень планети Сатурн та змінних зір;  дізнатися в яких цікавих заходах вони змогли б прийняти участь.

         Школярі отримали необхідний досвід для виконання своїх наукових досліджень з питань фізики і астрономії, а також збагатились  знаннями сучасної науки.

 

 

 

 

 

Літо в Польщі - знайомство з наукою європейського рівня

 

З 10 по 15 липня юні науковці – учні Одеських загальноосвітніх шкіл прийняли участь у Міжнародній школі з біології, яка була організована Національним центром «Мала академія наук України» спільно з ГО «Європейська мала академія наук» в столиці Польщі на  базі лабораторії ВіоСЕN трьом десяткам учнів.

Гелета Ернест Вадимович, учень 10 класу  Одеської спеціалізованої  школа № 117 І-ІІІ ступенів, Бессмильна Катерина Дмитрівна, учениця 10 класу Комунального закладу «Рішельєвський ліцей», Бродовська Мілана Віталіївна, учениця 8 класу Одеського навчально-виховного комплексу № 49 «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області  ознайомились з сучасними тенденціями розвитку української та світової науки.

Мета міжнародної школи, яку відвідали українські учні, – поширити і поглибити любов до біології, пізнати її з практичної сторони. За час навчання школярі, крім теоретичних занять, пройшли шість практикумів. Досліджували свою ДНК на основі зразків слини, вивчали білок, а ще робили генетичний аналіз. Підлітки вперше у житті отримали можливість працювати на новітньому обладнанні. Потрапити до спеціалізованої лабораторії – це шанс на знайомство з наукою європейського рівня, можливість проводити справжні біологічні досліди, які випали молодим науковцям МАН.

 

     

 

 

 

 

Літо для юних природознавців

 

З 17 до 22 червня ц.р. Від Одеської області у Всеукраїнській літній фізико-математичній школі для учнів 7-8 класів прийняв участь Білий Олександр, учень 7 класу Одеської спеціалізованої школи № 121 І – ІІІ степенів з поглибленим вивченням іноземних мов (переможець І етапу, ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учасник ІІ етапу конкурсу-захисту у 2017 році).

Літня фізико-математична школа для учнів 7-8 класів організована Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Українським фізико-математичним ліцеєм Київського національного університету імені Тараса Шевченка і проходила в м. Київ.

 

 

Також місто Київ з 30 червня по 07 липня 2017 р мали змогу відвідати та отримати знання з хімії та біології в рамках Всеукраїнської літньої хіміко-біологічної школи юні дослідники, вихованці шкільного НТУ- учні Одеської спеціалізованої школи № 117 І-ІІІ ступенів. Літня школа організована Національним центром «Мала академія наук України» за участю науковців національних ВУЗів.

Науковці НАН України прочитали лекції і проводили практичні заняття для учнів учасників школи, присвячені популяційній біології та координаційним сполукам. Старший науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук Олександр Толстов задоволений рівнем підготовки і мотивацією на отримання нових знань учасників, більшість яких – переможці та призери профільних секцій Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН.

 

 

   

 

 

 

 

 

Літо в колі однодумців

 

У Всеукраїнській літній філологічній школі МАН прийняла участь Голумбйовська Анастасія, учениця  10 класу Одеської гімназії № 8. Літня школа була організована в м.Кам’янець-Подільський Хмельницької області в період з 13 по 20 червня 2017 року.

Анастасія разом з учасниками школи відвідала лекції, присвячені походженню рідної мови та її назви, функціонуванню української поза адміністративними межами нашої держави, діалектам, фразеологізмам і стилям української мови. Поглиблено вивчала теми про лексичне значення слова і фонеми, лексико-семантичну функцію наголосу, омографи в українській мові, утворення прикметників від географічних назв і відмінювання власних та загальних назв. І взагалі учасникам школи було запропоновано безліч практичних завдань із розглянутих мовознавчих аспектів.

Цікавою була також організована програма дозвілля. Молодь формувала команди, обирала лідерів і щовечора займалася активними іграми, змаганнями, робила театралізовані вистави, організовувала квест, а також ініціювали вечір декламування творчих доробків.